9. Bal Karnawałowy z myślą o dzieciach.

Goście o ogromnych sercach, wspaniała licytacja i świetna zabawa przy muzyce na żywo – tak podsumować można charytatywny 9. Bal Karnawałowy na rzecz najmłodszych pacjentów Hospicjum Częstochowskiego. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zaprosiło gości 18 lutego do stylowych wnętrz Restauracji Astoria, a bal poprowadziła Dagmara Jarosik oraz Irek Bieleninik, znany prezenter telewizyjny. Całkowity dochód z wydarzenia wesprze małych podopiecznych Hospicjum dla Dzieci przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie.

Wśród gości znaleźli się m. in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, autorzy i darczyńcy wartościowych przedmiotów przeznaczonych na aukcję charytatywną, pracownicy oraz przyjaciele Hospicjum Częstochowskiego. 9. Bal Karnawałowy uroczyście otworzyła Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Podziękowała wszystkim za przybycie oraz życzyła pomyślnych licytacji i doskonałej zabawy.

Z każdą kolejną edycją, charytatywny Bal Karnawałowy organizowany przez Stowarzyszenie, zyskuje coraz większą sławę, a do listy gości pragnie dołączyć wielu darczyńców i przyjaciół Hospicjum. Dochód z wydarzenia realnie wpływa na życie chorych i ich rodzin. Wśród zaproszonych gości, co roku znajdują się osoby, które codziennie otwierają swoje serce na pomoc potrzebującym. Każdy, kto zdecydował się spędzić ten wyjątkowy wieczór w Restauracji Astoria mógł liczyć na wykwintne jedzenie, znakomite towarzystwo i muzykę na żywo, dzięki której parkiet pękał w szwach aż do rana.

Głównym punktem wieczoru była licytacja. Artyści, sportowcy i właściciele firm bardzo chętnie przekazują wartościowe przedmioty na aukcję, aby w ten sposób wesprzeć potrzebujących. Na nowych właścicieli czekały: Platynowa Płyta zespołu Łobuzy za sprzedaż singla „Ona czuje we mnie piniądz”, sukienka przekazana przez Magdalenę Antosiewicz, złoty naszyjnik Firmy Jubilerskiej Kurpios, voucher na 7-dniowy pobyt na Gran Canarii w Apartamentach Oasis de Paz przekazany przez Beatę Żak i Magdalenę Żak oraz biżuteria firmy Lilou.

Fani sportu zainteresowani byli: koszulką bramkarską Reprezentacji Polski z autografem Wojciecha Szczęsnego, piłką z autografem Roberta Lewandowskiego, sukienką z autografem Agnieszki Radwańskiej oraz koszulką VfL Wolfsburg z autografem Jakuba Błaszczykowskiego.

Wylicytować można było również dzieła artystyczne: obraz ukraińskiej malarki surrealistycznej Anastazji Markovych, obraz „Bajka o porannym olśnieniu” autorstwa Izabeli Kity, obraz wykonany techniką olej na płótnie Elżbiety Ledeckiej, inkografię Tomasza Sętowskiego „Lost ship” i Arkadiusza Dzielawskiego „Twierdza” oraz akryl na płótnie Bartosza Frączka pt. „Portret damy”.

Z dala od aukcji, która toczyła się w sali głównej restauracji, chętni mogli wziąć udział w holu w licytacji cichej. Tam można było stać się szczęśliwym nabywcą: bluzy Mateusz Kusznierewicz Team, kalendarza Szymona Brodziaka, koszulki GKS Katowice z podpisami piłkarzy, broszki Bursztynowa Róża przekazanej przez GOLD-ART, filiżanki ręcznie malowanej Gracjana Art, grafik Agnieszki Żmudzińskiej i Zdzisława Żmudzińskiego oraz obrazów Tomasza Wojtyska, Barbary Anny Wierzbickiej i Elwiry Nawrot.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie na 9. Bal Karnawałowy, zainteresowanie oraz uświetnienie wieczoru swoim uczestnictwem. Zaszczycając nas swoją obecnością realnie wpłynęliście Państwo, na poprawę jakości życia najmłodszych podopiecznych Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a oraz okazali Państwo wsparcie i solidaryzm z osobami objętymi opieką paliatywną i hospicyjną. Szczególnie dziękujemy gościom aktywnym podczas aukcji na rzecz potrzebujących dzieci. Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że wylicytowane przedmioty będą dla Państwa miłą pamiątką spędzonego wspólnie czasu.

Ogromne podziękowania kierujemy również do darczyńców i firm, które zdecydowały się przekazać przedmioty na naszą licytację. Dzięki nim nasz karnawałowy wieczór stał się naprawdę wyjątkowy, a darczyńcy bardzo chętnie wzięli udział w aukcji, wspierając tym samym potrzebujące maluchy.
Już dziś nie możemy doczekać się 10. Balu Karnawałowego, na który serdecznie Państwa zapraszamy. Do zobaczenia za rok!