To był bal…

Zabawa aż do białego rana, jedyna w swoim rodzaju artystyczna aukcja, moc nagród i niespodzianek – to wszystko czekało na gości  VII Charytatywnego Balu organizowanego przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, który odbył się w Walentynki w Restauracji Astoria.

Na gości, którzy tej nocy tłumnie stawili się w restauracji Astoria, czekało wiele atrakcji. Podczas imprezy zagrał kwartet smyczkowy, wystąpiła również znana z telewizyjnego talent show „The Voice of Poland” – Magda Meisel z zespołem Sound Machine. Tradycyjnie podczas balu walentynkowego odbyła się artystyczna aukcja, którą poprowadził doskonale znany częstochowianom dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza Robert Dorosławski. Nie zabrakło emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, a wszystkie przedmioty rozeszły się niemal w okamgnieniu. Pod młotek trafiły między innymi złote serduszko walentynkowe z 4 diamentami wraz ze złotym łańcuszkiem, przekazane przez Firmę Jubilerską Kurpios, koszulka Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego, piłka z podpisem Mistrza Świata w siatkówce Michała Winiarskiego, koszulka z podpisem Marcina Gortata oraz rękawice bokserskie Andrzeja Gołoty. Wylicytowano również prace przekazane hospicjum przez znanych częstochowskich artystów plastyków: Tomasza Sętowskiego, Janusza Rafała Głowackiego, Jacka Pałuchę, Sabinę Lonty, Izabelę Kitę, Jacka Łydżbę, Małgorzatę Stępniak ,Tomka Lubaszkę i Krystynę Szwajkowską. Jedną z największych atrakcji balu była modna FOTOBUDKA, czyli profesjonalny automat do samodzielnego robienia zdjęć. Organizatorzy nie zapomnieli o nagrodach dla uczestników, otrzymali oni między innymi płytę z autografem Janusza Yaniny-Iwańskiego, krążek Shamboo plus Muniek z autografami, zegarek DKNY ufundowany przez salon „Rybiccy”, okulary marki Prada ufundowane przez OPTIMAX Fenig,  I-PAD ufundowany prze firmę WEBTA, masaże Spa ufundowane przez Przemysława Miodka,  zabiegi kosmetyczne w A – derm serwis, oraz wiele innych.  Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Zebrane środki trafią do jedynego w naszym regionie Domowego Hospicjum dla dzieci przy ul. Krakowskiej 45 a, które swoją opieką obejmuje 57 małych pacjentów cierpiących na nowotwory oraz inne nieuleczalne choroby, a pochodzących z rejonu Częstochowy i okolic.

Relacja TV Orion:  VII Walentynkowy Bal