Radosny Dzień Dziecka

To jeden z takich dni w roku, w którym najmłodsi czują się naprawdę szczęśliwi i radośni. 13 czerwca 2015 r. w ogrodach Hospicjum Częstochowskiego świętowano Dzień Dziecka.

Pogoda jak na zamówienie, moc atrakcji i radosne buzie maluchów – tak było w minioną sobotę w ogrodach hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45A. Festyn z okazji Dnia Dziecka cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przybyli nie tylko podopieczni Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, ale też dzieciaki z całego miasta. W programie znalazły się m.in.: występy zespołu Domino, Dziewczęcej Grupy Mażoretek – Retro, strzelnica, konkursy, loteria, animacje, dmuchany zamek i słodki poczęstunek dla młodszych i starszych. Było radośnie i …bajkowo, jak na prawdziwy dzień dziecka przystało.  Gimnazjaliści przygotowali wyjątkowy, bo kukiełkowy teatrzyk, a w ogrodach hospicjum można było spotkać trzy wesołe Smurfy, z którymi maluchy chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Organizatorów imprezy dzielnie wspierali wolontariusze akcyjni. Przygotowanie Dnia dziecka nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc sponsorów i przyjaciół Stowarzyszenia. Szczególne podziękowania dla: Rotary Club Częstochowa, Salon Rybiccy, Firma Optimax Fenig, Ośrodek Szkoleniowo-Rekreacyjny „Strzelnica” w Kochcicach, Sklep „Od Narodzin”, Modeo, Oskar, Łasuch.
Aktualnie Częstochowskie Hospicjum ma pod swoją opieką 60 dzieciaków.