Jubileusz Akademii

W dniu 12 września 2015r. w siedzibie Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej obchodziliśmy X-lecie istnienia oddziałów Akademii Walki z Rakiem.

Program uroczystości obejmował:

– spektakl muzyczny „Na ludową nutę” wykonanie: Chór Mieszany „Collegium Musicum” przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie pod dyrygenturą Marcina Głąba w reżyserii Dariusza Ucieklaka,

– wernisaż obrazów ludowych Krystyny Machnik,

– twórczość poetycka uczestników Akademii Walki z Rakiem,

– wystawa rękodzieła uczestników Akademii Walki z Rakiem,

– ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek przy dźwiękach muzyki biesiadnej „Zespołu Jana”.

Na uroczystości obchodów X-lecia Akademii Walki z Rakiem w oddziale częstochowskim mieliśmy zaszczyt  gościć: Wiceprezydenta miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Łozińskiego, członka zarządu Starostwa Powiatowego w Częstochowie Pana Jana Mierzyńskiego,  naczelnik Wydziału Zdrowia miasta Częstochowy Panią Grażynę Stramską- Świerczyńską,  uczestników Akademii Walki z Rakiem wraz z rodzinami, uczestników dziennego oddziału terapii zajęciowej, pracowników i pacjentów opieki paliatywnej, przedstawicieli służb medycznych, artystów oraz mieszkańców Częstochowy zainteresowanych inicjatywą.

Podczas uroczystości głos zabrał Wiceprezydent miasta Częstochowy wręczając Akademii jubileuszowe gratulacje i podziękowania za oddanie i poświęcenie, codzienną pracę na rzecz Częstochowian oraz życzenia sukcesów i satysfakcji z pracy na forum Stowarzyszenia.

Część artystyczną obejmującą występ chóru „Collegium Musicum” zakończyło wręczenie podziękowań wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie jubileuszu a także uroczyste wręczenie pamiątek tego szczególnego spotkania. Podziękowania należą się również wolontariuszom hospicyjnym, którzy z dużym zaangażowaniem wspierali organizatorów. Goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy rękodzieła uczestników Akademii oraz wystawy obrazów o tematyce ludowej autorstwa Pani Krystyny Machnik. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem oraz wspólną zabawą przy dźwiękach „Zespołu Jana”.