Msza Święta i zbiórka dla Hospicjum

Zmarłych w minionym latach pacjentów Hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45a, objęliśmy swoją modlitwą w niedzielę 17 kwietnia. Msza Święta w ich intencji odbyła się w Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie, a przewodniczył jej abp senior Stanisław Nowak. W tym dniu przed kościołami Archidiecezji Częstochowskiej miała również miejsce zbiórka publiczna na rzecz podopiecznych Hospicjum Częstochowskiego przy ulicy Krakowskiej 45a. Podczas Eucharystii pamiętano też o tych, którzy na co dzień poświęcają się pomocy innym – pracując w hospicjum czy opiekując się chorymi jako wolontariusz. Podczas Mszy Świętej podkreślono, że życie chorych zmienia się w momencie śmierci, ale wciąż trwa – kiedyś bowiem wszyscy spotkamy się w niebie.

Mszę Świętą koncelebrowali wraz z abp seniorem Stanisławem Nowakiem, ks. dr Tomasz Knop, ks. Krzysztof Bednarek oraz ks. Kazimierz Gajda – kapelani częstochowskiego hospicjum. O wspaniałą oprawę liturgiczną zadbali klerycy Wyższego Seminarium Duchownego. W Eucharystii udział wcięli również: prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej Anna Kaptacz, pracownicy Hospicjum Częstochowskiego, bliscy osób, które odeszły, wolontariusze oraz przyjaciele Hospicjum.

Na znak solidarności ze zmarłymi podopiecznymi Hospicjum oraz ich bliskimi i rodzinami, na środku Archikatedry Częstochowskiej ustawiono zapalone znicze. Wprowadziło to niesamowicie podniosłą atmosferę oraz było pięknym symbolem – tego, że na zawsze o nich pamiętamy.

Msza Święta była też inauguracją corocznej kampanii „Pola Nadziei”, która jest ogólnoświatową kwestą na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Pola Nadziei są prawdziwym świętem wszystkich hospicjów, ich podopiecznych i osób zaangażowanych w pomoc chorym terminalnie. Przyłączając się do kampanii wspieramy ideę bezinteresownej pomocy, która niezwykle wzbogaca świat oraz nasze wnętrze.

Wspierając Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, mają Państwo wpływ na życie ponad półtora tysiąca chorych, ich rodzin i bliskich. Zajmujemy się nie tylko dorosłymi – aktualnie pod opieką Hospicjum Częstochowskiego znajduje się 60 dzieci. Naszą misją jest również uświadamianie społeczeństwa i uwrażliwienie go na potrzeby osób znajdujących się pod opieką hospicyjną.

Dzięki Państwa pomocy, możemy zagwarantować naszym podopiecznym lepsze warunki życia, przywrócić im nadzieję i uśmiech na twarzy. Wsparcie umożliwia nam działanie na rzecz potrzebujących oraz upowszechnienie idei opieki paliatywnej i hospicyjnej wśród społeczeństwa.

IMG_9532IMG_9540IMG_9625IMG_9628IMG_9660IMG_9710IMG_9713IMG_9714IMG_9720IMG_9722IMG_9745IMG_9820IMG_9832sIMG_8005sIMG_8029sIMG_8030zDSC_0897zDSC_089311