Dzień z dziecięcych marzeń

Najważniejsze święta wymagają wyjątkowej oprawy. Dlatego 11 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, zaprosiliśmy wszystkich najmłodszych do wspólnej zabawy, w ogrodzie Hospicjum Częstochowskiego przy ulicy Krakowskiej 45a. Okrzyki radości i dziecięcy śmiech słychać była w każdym zakątku ogrodu, a dorośli bawili się z nami równie dobrze jak dzieci.Tego dnia czas spędzili z nami nasi najmłodsi podopieczni, pociechy pracowników Hospicjum oraz wszystkie chętne maluchy mieszkające w Częstochowie i okolicach. Festyn w ogrodach hospicyjnych uroczyście otworzyła Prezes Hospicjum Anna Kaptacz, życząc wszystkim zebranym wspaniałej zabawy i mile spędzonego czasu.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym moc atrakcji: był dmuchany zamek i animacje. Wśród gości przechadzały się bajkowe postacie, a na wszystkich wielkie wrażenie zrobił pokaz Taekwondo, w wykonaniu grupy Kantor Luks. Klubem kieruje Robert Kantorysiński, mistrz świata i trener olimpijski. Chętni mogli spróbować swojego szczęścia na loterii fantowej – do wygrania były wyjątkowe nagrody, m.in.: magnetofon, słuchawki, głośnik, zegarek, wózek, fotelik samochodowy, rowery oraz kupon na analizę składu ciała u Mai Kukuł.

Dla wszystkich przygotowany był poczęstunek, a największe łasuchy okupowały fontannę czekoladową i truskawki. Również z myślą o nich zaaranżowano kącik z lodami marki Grycan.  Wielbiciele mocnych doznań mieli możliwość przejażdżki quadami i motocyklami. Ci mniej odważni wybrali malowanie twarzy i konkurs „Jaka to melodia?”.

Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Częstochowie zorganizowało wyjątkowy konkurs – spotkanie pod tytułem „Zdrowe żywienie – zdrowe dzieci” poprowadziła mgr dietetyki Anna Ziębaczewska. Zabawę z okazji Dnia Dziecka uświetnił również recital akordeonowy i skrzypcowy w wykonaniu: Marysi Brodzińskiej, Mateusza Terszaka, Natalii Depty ze SP nr 21 w Częstochowie oraz Weroniki Depty z Gimnazjum nr 16.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie i wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że ten miły dzień na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Serdecznie dziękujemy również za wsparcie naszych sponsorów i przyjaciół. Szczególne podziękowania kierujemy do: Salonu Rybiccy, Baby Design, Fabryce Rowerów, Stajni Bastion, Firmie Nowodvorski, Vitamin Shop,  Kawiarni Grycan oraz grupie Kantor Luks.

DSC_0805DSC_0800DSC_0789DSC_0764DSC_0704DSC_0688DSC_0686DSC_0685DSC_0672DSC_0653DSC_0612DSC_0609