Żonkilowe Pole Nadziei

Kampania Pola Nadziei wystartowała już po raz szesnasty! Uroczysta inauguracja edycji 2016/2017 rozpoczęła się 11 października, punktualnie o godzinie 11. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zaprosiło wszystkich do Ogrodów Hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45a w Częstochowie, by wspólnie celebrować święto idei opieki hospicyjnej.

– W tym szczególnym dniu Pola Nadziei tworzone są w całym mieście. Szkoły, przedszkola, spółdzielnie mieszkaniowe nabywają od nas cebulki żonkili i sadzą je na swoich zielonych terenach – opowiada o popularności akcji Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób chorych terminalnie. Przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią – wtedy sadzimy cebulki żonkili na znak poparcia dla idei opieki hospicyjnej i paliatywnej. Drugi etap ma swoje miejsce na wiosnę, kiedy to wszystkie rośliny rozkwitają i budzą się do życia, a wraz z nimi budzą się nasze Żonkilowe Pola Nadziei.

Pierwszy raz hospicyjne żonkile zakwitły w Edynburgu w Wielkiej Brytanii, a od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski, koordynowany przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

– Pola Nadziei mają uwrażliwiać społeczeństwo i wzbudzić w nim potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi – mówi Anna Kaptacz. W akcji wzięli udział uczniowie w różnym wieku, zarówno ci najmłodsi z przedszkola, jak i Ci starsi z liceum. Wszystkim im jednak przyświecał jeden cel – okazanie solidarności z osobami chorymi terminalnie.

Zachęcamy wszystkich do kultywowania wieloletniej tradycji sadzenia żółtych żonkili i zaangażowania się w akcję. Troszcząc się o Pole Nadziei, wyrażamy swoje zrozumienie i wsparcie dla osób potrzebujących, a najmłodszych uczymy troski o drugiego człowieka.

Cebulki żonkili można nabyć w budynku Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy al. Armii Krajowej 1/3 (II piętro, pok. 220) w Częstochowie. Można pobiera je w depozyt oraz zamawia telefonicznie (tel. 514 600 210, Ewa Kluska). Dobrowolna wpłata za cebulki (2 zł/szt.), przeznaczona zostanie na rzecz podopiecznych Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a.

Wyraź solidaryzm z podopiecznymi hospicjum i pozwól wzrastać swojemu Polu Nadziei!

Regulamin Konkursu Żonkilowe Pole Nadziei (tutaj)

Więcej: Pola Nadziei 2016/2017

IMG_1966