Turniej o Żonkilowy Puchar Nadziei

Osiem drużyn zmierzyło się w pierwszej edycji Turnieju Piłkarskiego o Żonkilowy Puchar Nadziei. Trofeum trafiło do Orlika Blachownia, czyli do podopiecznych Kamila Nowiszewskiego. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się 8 kwietnia na terenie Akademickiego Centrum Kultury i Sportu, było Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Turniej jest jednym z elementów tegorocznej Kampanii Pola Nadziei.
W turnieju udział mogły wziąć dzieci z rocznika 2008 oraz młodsze. Chęć uczestnictwa w wydarzeniu wyrazili: KS „Stradom” Częstochowa, Sportowa Częstochowa, KS „Stradom” II Częstochowa, LKS Pogoń Kamyk, UKS Orlik Blachownia, KS Olimpia Huta Stara, Victoria Częstochowa oraz LKS Naprzód Ostrowy. Na podium stanęła drużyna z Blachowni (I miejsce UKS Orlik Blachownia), Sportowa Częstochowa (II miejsce) oraz Victoria Częstochowa (III miejsce).

Na indywidualne wyróżnienie zasłużył najlepszy strzelec turnieju Stanisław Nalewajka (Sportowa Częstochowa) oraz najlepszy zawodnik turnieju Maksymilian Sałata (KS Olimpia Huta Stara). Chłopcy w nagrodę otrzymali piłki z autografem piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego. Michał Szymczyk (Sportowa Częstochowa), jako najskuteczniejszy bramkarz turnieju wyróżniony został dodatkową nagrodą w postaci rękawic.
Do zwycięzców trafiły atrakcyjne nagrody, które pomogą rozwinąć pasję i zainteresowania każdego młodego zawodnika. Wśród nich znalazły się m. in.: piłki, bidony, kapturki treningowe, znaczniki piłkarskie oraz drabinki koordynacyjne. Nagrody ufundowane zostały przez Fabrykę Rowerów, Olimpiafit, NaSportowo, Webta, HOSPMED Sp. z o.o. oraz organizatora turnieju – Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Partnerami wydarzenia byli również: Piekarnia Anna, Cukiernia Baccara, Kawiarnia Pod Papugami oraz Pireus Restaurant&Cafe.

Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz wszystkich hospicjów. Ma na celu zwrócić uwagę osób zdrowych na potrzeby chorych, cierpiących, potrzebujących wsparcia. Wszelkie wydarzenia w ramach Kampanii Pola Nadziei, jak co roku, organizowane i koordynowane są przez Hospicjum Częstochowskie, które ma swoją siedzibę przy ulicy Krakowskiej 45a. Do udziału w wydarzeniach w ramach akcji każdego roku zachęcamy dzieci i młodzież, ponieważ to ważne, aby od najmłodszych lat uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby innych osób oraz pokazywać im piękno, jakie niesie ze sobą bezinteresowna pomoc.

Mamy nadzieję, że pierwsza edycja Turnieju Piłkarskiego o Żonkilowy Puchar Nadziei była wyjątkowym wydarzeniem i pozwoliła rozwijać talenty uczestników. Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju oraz piękne sportowe widowisko na wysokim poziomie. Podziękowania kierujemy również do partnerów i sponsorów za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.