Wigilijne spotkanie w Hospicjum

Świąteczny czas daje nam możliwość przebywania w niezwykłej atmosferze zrozumienia, szacunku i wsparcia. Pacjenci, pracownicy, wolontariusze oraz przyjaciele Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a spotkali się przy wigilijnym stole 12 grudnia, by wspólnie poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas tej wyjątkowej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Arcybiskupa Stanisława Nowaka. Swoją obecnością zaszczycił nas również serdeczny przyjaciel Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej Andrzej Szewiński, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy. W imieniu Starosty Częstochowskiego na spotkanie wigilijne przybył Jan Miarzyński – Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego.
Wigilia miała prawdziwie podniosły charakter: piękne dekoracje, wspólne kolędowanie oraz modlitwa prowadzona przez hospicyjnych kapelanów. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych, a podczas dzielenia się opłatkiem nie obyło się bez wzruszeń. Szczere życzenia oraz słowa otuchy to bardzo ważne elementy, które wpływają na poprawę samopoczucia każdego z nas. Dzięki nim na twarzy znów maluje się uśmiech, a w sercu zaczyna królować spokój.
Uczestnicy tego wspaniałego wydarzenia, w tym podopieczni Hospicjum Częstochowskiego, mogli zapomnieć na chwilę o swoich codziennych troskach oraz problemach. Zatrzymali się w biegu, do którego zmuszają codzienne sprawy, po to, aby cieszyć się obecnością drugiego, życzliwego człowieka.