Święty niosący radość

W tym roku worek Świętego Mikołaja był naprawdę ciężki! Ten jegomość w czerwonym stroju odwiedził w grudniu wszystkich małych podopiecznych Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Pacjenci byli bardzo grzeczni przez ostatnie miesiące, bo wśród prezentów nie znaleźliśmy żadnej rózgi, a do potrzebujących trafiły 642 paczki.

W paczkach dla dzieci znalazły się m. in.: setki zabawek, kosmiczne ilości kosmetyków pielęgnacyjnych (oliwki, szampony, kremy, płyny do kąpieli), pampersy, mokre chusteczki, ręczniki, pościel, proszki do prania oraz słodycze. Zbierając przedmioty od darczyńców byliśmy pod wrażeniem ich liczby – prezenty ledwie mieściły się w magazynie Świętego Mikołaja!

Zorganizowanie tak udanego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i hojność przyjaciół oraz darczyńców Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a. Specjalne podziękowania kierujemy do: Dagmary i Marcina Stefańskich, Angeliki Gondek oraz wielu firm (m.in. Asten Group, Gazelo Toys, Rossmann, Marioinex, Farmina, Centrum M1, Auchan Poczesna, Galeria Jurajska). Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji okazując swoje ogromne serce. Dziękujemy KS AZS Częstochowa, KS Norwid Częstochowa oraz rodzicom ze Stowarzyszenia Sportowego. Ogromne wsparcie okazały także przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, a także szkoły średnie.

Dzięki Państwa zaangażowaniu do naszych podopiecznych trafiły wspaniałe prezenty, które towarzysząc im każdego dnia będą źródłem ich radości. Bezinteresowne wsparcie osób takich jak Państwo, przynosi naszym pacjentom dużo szczęścia, a nam wiarę w istnienie dobrych serc, które nie są obojętne na los drugiego człowieka.