Rycerze Kolumba dla Dzieci z Hospicjum

„Rada Rycerzy Kolumba przy parafii św. Wojciecha B.M. wspólnie z z bratnimi Radami w Częstochowie organizuje akcję „Mikołajki dla Hospicjum” Beneficjentem tej akcji są chore dzieci, którymi opiekuje się częstochowskie hospicjum na ul. Krakowskiej 45a. Akcja ta będzie przebiegała w dwóch fazach: 11 listopada 2018 na każdej Mszy św. Rycerze Kolumba będą zbierać ofiary do puszek. W dniach 12 – 16 listopada ofiarodawcy będą mogli przynosić dary rzeczowe: pampersy, chusteczki jednorazowe, środki higieny osobistej, zabawki, słodycze itp. O godzinach i miejscu przyjmowania darów rzeczowych poinformujemy w najbliższym terminie. Darczyńcy będą mogli również wpłacić pieniądze bezpośrednio na numer konta Hospicjum – koniecznie z dopiskiem: mikołajki dla Hospicjum.

Bardzo miłym akcentem jest podjęcie współpracy przez szkoły: Zespół Szkół Społecznych nr 1 w Częstochowie, Szkoła Podstawowa nr 42, Szkoła podstawowa nr 2 w Częstochowie. Również inne szkoły zgłosiły chęć współpracy w tym przedsięwzięciu. Szukamy również firm i instytucji, które wspomogą nasze działania.

Miło nam poinformować, że Arcybiskup Wacław Depo jako Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba objął nas patronatem honorowym.

Natomiast Katolickie Radio FIAT, Tygodnik Katolicki NIEDZIELA zapewniły nam patronat medialny, za co z góry serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu wysiłkowi i pracy w dniu 6 grudnia na buziach tych dzieci,  zamiast grymasu bólu pojawi się uśmiech….”

/Źródło: http://rycerzekolumba15672.pl