Kłobuck – Finał Kampanii Pola Nadziei

Uroczyste podsumowanie tegorocznej Kampanii Pola Nadziei odbyło się również w Kłobucku. W piątek 20 maja spotkaliśmy się, by wspólnie zakończyć wielkie święto wszystkich ziemskich hospicjów i ich podopiecznych. Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję – dziś również dziękujemy za to, że tak wiele osób wsparło Hospicjum Częstochowskie przy ulicy Krakowskiej 45a i przyłączyło się do akcji.Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Jerzy Zakrzewski. Szczególność wydarzenia podkreślił występ Kłobuckiej Kapeli Podwórkowej  „U Andrzeja”. Powstały w 1998 roku zespół, bazuje głównie na starych tekstach lwowsko-warszawskich, zachowując od zapomnienia ówczesne melodie.

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej co roku przy okazji Kampanii Pola Nadziei organizuje szereg wydarzeń jej towarzyszących. Zachęciliśmy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w naszych dwóch konkursach – plastycznym „Kolażowo – Nadziejowo” oraz w literackim „Poezjowo – Żonkilowo”. Podczas uroczystości nagrodzono wszystkich zwycięzców, którzy pochodzą z Kłobucka lub uczęszczają do tamtejszych placówek oświatowych. Nagrody były naprawdę wyjątkowe – zwycięzcy otrzymali profesjonalne boomboxy i inne drobne upominki. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Niesamowicie budująca jest dla nas, wielka aktywność mieszkańców Kłobucka na rzecz rozwoju idei opieki hospicyjnej i paliatywnej. Wesprzeć Hospicjum Częstochowskie przy ulicy Krakowskiej 45a można nie tylko podczas trwania Kampanii Pola Nadziei. Każdy może włączyć się w kwestę uliczną, wolontariat hospicyjny oraz przekazać 1% podatku na rzecz osób chorych terminalnie.

IMG_8418 IMG_8419 IMG_8420 IMG_8421IMG_8417