Nagroda Prezydenta Miasta dla Stowarzyszenia Hospicjum

23 września ponad 150 przedstawicieli częstochowskich organizacji uczestniczyło w spotkaniu, w trakcie którego omówiono współpracę samorządu lokalnego z organizacjami pozarządowymi oraz wręczono nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla organizacji pozarządowych.

Nagrodę z kategorii otrzymało Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Czestochowskiej
Nagrodę w imieniu Stowarzyszenia odebrała Prezes Anna Kaptacz

W uzasadnieniu nagrody czytamy m.in. „Stowarzyszenie działa od 1993 roku, prowadzi Hospicjum, które w ciągu jednego roku pomaga 2 tys. chorym osobom, organizuje imprezy promujące ideę wolontariatu hospicyjnego: „Pola nadziei”, „Hospicjum to też życie”, „Umierać po ludzku” i inne. Organizacja prowadzi działania promujące wolontariat, wrażliwość społeczną na problemy ludzi chorych”.