RPO w Centrum Opieki Paliatywnej „Palium”

Dzisiaj w Centrum Opieki Paliatywnej „Palium” mieliśmy przyjemność gościć Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka. W spotkaniu brali również udział Senator Ryszard Majer, Rektor UJD Anna Wypych-Gawrońska, Prezes Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej Anna Kaptacz oraz Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej Izabela Kaptacz. Dzisiejsze wydarzenie było połączone z konferencją prasową i miało na celu rozmowy o wyzwaniach opieki paliatywnej w Polsce. Bardzo ważną dla RPO chwilą było spotkanie z pacjentami oddziału dziennego i pracownikami Hospicjum. Podczas spotkania niejednokrotnie podkreślał istotę działania naszego stowarzyszenia, oraz bezinteresownej troski i oddania na rzecz drugiego człowieka. Dziękujemy bardzo za przybycie i mamy nadzieję na częste odwiedziny.