Bal Charytatywny

Karnawał – czas zabawy, szaleństwa i radości. XIV Walentynkowy Bal Karnawałowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, odbył się w ramach obchodów 30-lecia działalności. Na niezapomnianą walentynkową noc 11 lutego do Hotelu Arche przybyli zaproszeni goście. Zabawie przyświecał szczytny cel, bowiem dochód z wydarzenia został przeznaczony na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia.

Na ten wyjątkowy wieczór przybyli zarówno wieloletni przyjaciele i darczyńcy Hospicjum Częstochowskiego, jak i osoby, które na Balu zjawiły się po raz pierwszy. Dziękujemy wszystkim za ogromne zainteresowanie XIV Walentynkowym Balem Charytatywnym. To niezwykle budujące, że tak wiele osób pragnie wesprzeć podopiecznych Hospicjum – mówi Anna Kaptacz, prezes SOHZCz. Z każdą kolejną edycją, coraz więcej osób pragnie dołączyć do listy gości i uczestniczyć w Balu Charytatywnym dla Hospicjum. Popularność, jaką cieszy się wydarzenie świadczy o tym, że los podopiecznych nie jest im obojętny.

Kulminacyjnym punktem wieczoru była aukcja wartościowych przedmiotów, z której udało się pozyskać ponad 200 000 złotych. Powyższa kwota zapoczątkowała zbiórkę środków finansowych na wykup siedziby Stowarzyszenia przy ul. Krakowskiej 45a, której koszt wynosi 4 350 000 złotych.