3950 kilometrów po USA

Dzisiaj (28.08.24 r.) w Centrum Opieki Paliatywnej „Palium” w Częstochowie mieliśmy wyjątkową okazję gościć Marcela Posmyka, który podzielił się z naszymi pacjentami swoimi przeżyciami z charytatywnej wyprawy po Route 66. Podczas swojej podróży, Marcel pokonał aż 3950 kilometrów, przemierzając trasę z Los Angeles do Chicago, z tylko 20 minutami deszczu przez cały czas!

Pacjenci byli pod ogromnym wrażeniem odwagi Marcela i jego decyzji o podjęciu tak wielkiej wyprawy z myślą o nich. Byli bardzo wdzięczni za to, że wyjazd został zorganizowany właśnie na ich rzecz. W trakcie spotkania Marcel opowiedział o swojej motywacji, którą była chęć niesienia pomocy innym.

W czasie swojej podróży udało mu się nawet zboczyć z głównej trasy, by zobaczyć Wielki Kanion, co było jednym z niezapomnianych momentów jego wyprawy. Marcel podzielił się również ciekawą historią, jak to był świadkiem stłuczki i został zaproszony przez policjanta do radiowozu, aby złożyć zeznania na temat tego, co się stało.

Podczas spotkania Marcel przekazał naszemu stowarzyszeniu symboliczny czek na kwotę 5200 zł, co wywołało wielkie wzruszenie i aplauz wśród pacjentów. Całość zakończyliśmy wspólnym zdjęciem, które z pewnością będzie miłą pamiątką z tego wydarzenia.

Co więcej, Marcel zdradził swoje wstępne plany na przyszłość – za dwa lata planuje wyprawę do Base Camp w Nepalu. Z niecierpliwością będziemy śledzić jego kolejne przedsięwzięcia!

Dziękujemy Marcelowi za jego wielkie serce i wsparcie dla naszych pacjentów.