XV Bal Charytatywny

10 lutego 2024 roku mieliśmy zaszczyt zorganizować XV Jubileuszowy Bal Charytatywny w Hotelu Arche przy ul. Oleńki w Częstochowie. Ten wyjątkowy wieczór był nie tylko okazją do spotkania i wspólnej zabawy, ale także szansą na wsparcie naszej szlachetnej misji. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i okazali swoją hojność.

Początek balu stanowił poruszający film poświęcony pracy Hospicjum, który ukazał wielką wartość działalności na rzecz drugiego człowieka. Następnie, Dagmara Jarosik w imieniu Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, podziękowała wszystkim obecnym za ich wsparcie i zaangażowanie.

Naszym prezentem dla gości były kwiaty Żonkili – symbol nadziei, przygotowane przez pacjentów Stowarzyszenia. To był wzruszający gest, który dodatkowo podkreślił ducha tego wyjątkowego wieczoru.

Bal poprowadzili wyjątkowa Miss Polonia Izabella Krzan oraz Irek Bieleninik. Swoja obecnością również zaszczyciła nas Anna Wendzikowska, która podarowała na licytację książkę pt,, Ku szczęściu’’. Obecność osób znanych i lubianych sprawiła, że atmosfera była wyjątkowa, a jednocześnie pełna humoru. Oficjalnie bal otworzyła prezes stowarzyszenia Anna Kaptacz.

Nie mogło oczywiście zabraknąć podziękowań dla naszych darczyńców. Zarząd Hospicjum reprezentowany przez skarbnika Krzysztofa Petrykowa oraz wiceprezes Izabelę Kaptacz wręczył statuetki dla wyjątkowych przyjaciół Hospicjum. Następnie specjalne podziękowania wręczył dyrektor ds. administracji i zarządzania, pan Artur Kaptacz.

Wieczór był również pełen wspaniałych atrakcji. Mistrzowie Polski w tańcu, Oskar Dobrowolski i Julia Szaparow, zaprezentowali swoje niezrównane umiejętności, co dostarczyło nam wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Kulminacyjnym momentem piętnastego balu była licytacja, która jest zawsze najbardziej emocjonującą chwilą wieczoru. Dzięki hojności wielu znanych i lubianych postaci ze świata sztuki i mediów, udało nam się zebrać imponującą kwotę 240 tysięcy złotych. Na głównej licytacji znalazły się przedmioty od takich postaci jak: Karol Strasburger, Tomasz Wojtysek, Barbara Anna Wierzbicka, Anna Wendzikowska, Cristiano Ronaldo, Jakub Stachurski, Agata Adamczuk, Elżbieta Ledecka, Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn, Agnieszka Bekasiak, Tomasz Sętowski, RKS Raków Częstochowa, Bartosz Frączek, Paulina Taranek, Marek Cieślak, Żaneta Wójcik, Mariusz Czerkawski, Maciej Wnuk Goldentour, Dariusz Jadczyk, Krzysztof Szczypiński, Legia Warszawa, Wioletta Podsiadlik, Katarzyna Skąpska, Michał Mąka oraz Rafał Olbiński.

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować za nagrody dla gości, które zostały podarowane przez: Szkoła Tańca Dobrowolscy, Estetic Zone, Centrum Stomatologii Bianco, Volvo car Częstochowa, Restauracja Topollino, Naos Concept & Spa, Bon pan Sałata, Profesjonalny makijaż Julia Męcik, Secret of Beauty, Gazelo, Teatr Adama Mickiewicza, Optimax Fenig, Monika Pohorecka, Salon Zegarmistrzowski Rybiccy, Korty Tenisowe Aspro, Częstochowskie Centrum Dietetyczne Dobry Dietetyk

Dzięki Wam, drodzy przyjaciele, ta noc była nie tylko wyjątkowa, ale przede wszystkim pełna miłości i dobra. Wierzę, że nasze wspólne działania przyczynią się do dalszego rozwoju naszej szlachetnej misji.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

fot. Grzesiek Skowronek