Kampanie społeczne - Pola Nadziei 2013

Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję

Kiedy wiosną kwitną żonkilowe Pola Nadziei, przypominają o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.


Akcję zapoczątkowała w 1997 roku organizacja Marie Curie Cancer Care, która obecnie jest jednym z najlepszych brytyjskich ośrodków onkologicznych, oferującym opiekę pielęgniarską pacjentom chorym na raka, którzy wolą być poddawani leczeniu w domu.


Celem kampanii Pola Nadziei jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki jaką świadczy Hospicjum wobec ludzi ciężko chorych i umierających oraz edukacja mieszkańców naszego regionu o roli drugiego człowieka wobec ciężko chorego umierającego.


Cele kampanii realizowane są przez spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą oraz z osobami dorosłymi. Tematem wiodącym spotkań jest uwrażliwienie społeczności lokalnej na sytuację i potrzeby jakie mają osoby chore w okresie terminalnym choroby i ich rodziny oraz przybliżanie idei hospicyjnej i wolontariatu.


Wszyscy uczestnicy bez względu na wiek mają możliwość uczestniczenia w czynnych i twórczych pracach wolontaryjnych w Hospicjum.


W ramach kampanii realizowane są także konkursy plastyczne i literackie. Odbywają się m.in. imprezy dobroczynne, kwesty uliczne.

Ramowy harmonogram kampanii Pola Nadziei 2013
 

16 marca 2013r. godz. 18.00 – Koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia powstania Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej – Filharmonia Częstochowska. W programie m.in. występ Eleni z zespołem. Inauguracja kampanii Pola Nadziei.

22 marca 2013 r. godz. 15.00 – Spotkanie organizacyjne koordynatorów zbiórek przed kościołami Archidiecezji Częstochowskiej (Hospicjum, ul. Krakowska 45a, Koordynator zbiórki Aneta Długosz tel. 514 600 204) .

19 kwietnia 2013r. godz. 11.00 – Marsz Nadziei Alejami Najświętszej Maryi Panny. Początek pl. Biegańskiego.

21 kwietnia 2013r. godz. 16.00 – Msza święta w intencji zmarłych pacjentów oraz dziękczynna za 20 lat działalności Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej; Archikatedra Częstochowska. Zbiórka do puszek kwestarskich przed kościołami Archidiecezji Częstochowskiej.

do 26 kwietnia 2013 r. nadsyłanie prac konkursowych

do 8 maja 2013 r. ogłoszenie wyników na stronie www.hospicjum-czestochowa.pl

15 maja 2013r. godz. 11.00 – finał Kampanii Pola Nadziei; Miejski Dom Kultury w Myszkowie.

16 maja 2013r. godz. 11.00 – finał Kampanii Pola Nadziei; Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku.

17 maja 2013r. godz. 11.00 – finał Kampanii Pola Nadziei; Klub Politechnik w Częstochowie.

W ramach kampanii rozprowadzane są przez Hospicjum przypinki żonkilowe oraz żonkilowe ołówki.

Dobrowolne wpłaty z tej akcji przeznaczone są na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Zamówienia pod nr tel. 514 600 210
 logo pola jpg

logo_jasne