Kompleksowe wsparcie pacjentów i pracowników w opiece paliatywnej i hospicyjnej

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej z radością informuje o rozpoczęciu nowego projektu: „Kompleksowe wsparcie pacjentów i pracowników w opiece paliatywnej i hospicyjnej”.

Celem projektu jest zapewnienie wszechstronnej pomocy zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu. W ramach inicjatywy zaplanowano:

– Szkolenia dla pacjentów, które obejmą tematykę radzenia sobie ze stresem w chorobie oraz metody poprawy stanu psychicznego i duchowego. Wierzymy, że dzięki tym warsztatom pacjenci zyskają narzędzia pozwalające na lepsze zarządzanie emocjami oraz osiągnięcie większego komfortu w codziennym życiu.

– Kursy dla personelu, które mają na celu podniesienie jakości opieki paliatywnej i hospicyjnej. Dzięki temu nasz zespół będzie mógł jeszcze skuteczniej wspierać pacjentów i ich rodziny, oferując profesjonalną i empatyczną pomoc w trudnych chwilach.

Działania te mają na celu nie tylko poprawę jakości życia pacjentów, ale także rozwój kompetencji personelu medycznego, co przyczyni się do podniesienia standardów opieki w naszym regionie.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.