10. Marsz Nadziei

11 kwietnia odbył się po raz dziesiąty Marsz Nadziei, który został poprzedzony krótkim happeningiem na Placu Biegańskiego. W tym czasie wolontariusze rozdawali przechodniom ulotki i biuletyny przedstawiające działalność Hospicjum Częstochowskiego. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Marzena Maniszewska – członek zarządu Powiatu Częstochowskiego, Grażyna Stramska – naczelnik Wydziału Zdrowia i Adrian Staroniek – naczelnik Wydziału Promocji Zatrudnienia i Spraw Społecznych.

W trakcie happeningu przy akompaniamencie Magdaleny Strzeleckiej wystąpiły Julia Furgalska, Monika Kowalik, Klaudia Musiał uczennice z Liceum im. Norwida.

Następnie uczestnicy przy muzyce orkiestry Częstochowa Pipes&Drums wyruszyli Alejami NMP na błonia jasnogórskie, gdzie wspólną modlitwą za podopiecznych Hospicjum marsz został zakończony.

W marszu wzięła udział młodzież i dzieci m.in. Miejskiego Przedszkola nr 17, 29, Szkoły Podstawowej nr 21, 31, 39, 47, Gimnazjum nr 2, 6, 7, 13, 15, Liceum im. Norwida, Liceum im. Sienkiewicza, Gimnazjum nr 5 w Myszkowie i podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Dziękujemy wszystkim maszerującym, którzy w wiosennej atmosferze podzielili się nadzieją z podopiecznymi hospicjum.