Głosy dla Hospicjów 2015

 

Głosy. Dochodzące zewsząd. Z każdego państwa, z całego świata. Wszystkie łączą się w przestrzeni, śpiewając jedną pieśń. Z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej co dwa lata, świat jednoczy się we wspólnym celu – zwrócenia uwagi współczesnego człowieka na istnienie hospicjów i ich podopiecznych.

Voices for Hospices, czyli Głosy dla Hospicjów, to ogólnoświatowa akcja organizowania koncertów na rzecz opieki hospicyjnej i paliatywnej. Również Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przyłącza swój głos do międzynarodowego śpiewu i 11 października zaprasza wszystkich do restauracji Astoria przy ulicy Krakowskiej 45, na charytatywny koncert jazzowego zespołu BlackBird.
Koncerty mają celebrować i wspierać rozwój ruchu hospicyjnego na świecie. Tegoroczne zabrzmią pod hasłem „Hidden lives/Hidden patients” – „Ukryte życia/Ukryci pacjenci”. Tym samym, w centrum zainteresowania znajdą się pacjenci z utrudnionym dostępem do opieki paliatywnej tj. dzieci, żołnierze, zarażeni HIV i osoby mieszkające na terenach wiejskich. Organizatorzy chcą, aby wzrosła społeczna świadomość i zrozumienie dla hospicyjnych potrzeb. Celem Voices for Hospices jest pozyskanie funduszy na wsparcie podopiecznych hospicjów oraz dzielenie się wizją rozwoju idei opieki hospicyjnej.
Częstochowskie Voices for Hospices połączone będzie z promocją i prezentacją kalendarza „Hospicjum sztuką życia” na 2016 rok. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na rzecz Hospicjum Częstochowskiego.

b2 plakat pion_3