Honorowa Odznaka Primus in Agendo dla Anny Kaptacz

W miniony czwartek – 30.06.2022r. Prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Anna Kaptacz została wyróżniona odznaczeniem Primus in Agendo („Pierwszy w działaniu”) z rąk Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maciąg, na wniosek Senatora Ryszarda Majera.
„Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem, przyznawanym osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny, które swymi działaniami przyczyniły się do osiągnięć i rozwoju spraw należących do zakresu merytorycznej działalności ministra właściwego do spraw pracy, zabezpieczenia społecznego i rodziny.
Jest ona wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach.”
To szczególne wyróżnienie w sposób symboliczny honoruje 30 lat bezinteresownego działania Anny Kaptacz na rzecz drugiego człowieka i budowania przez nią opieki paliatywnej w Polsce.
Gratulujemy i życzymy kolejnych wyróżnień oraz wytrwałości i determinacji w realizacji misji stowarzyszenia.
Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej