III Międzynarodowa Konferencja Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej

W imieniu własnym i organizatorów zapraszam na III Międzynarodową Konferencję Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej która odbędzie się w dniach 24-25.06.2013 w Opolu.
pozdrawiam
Anna Kaptacz
Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej
Szanowni Państwo,
 
w imieniu organizatorów – Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Katedry Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mam przyjemność zaprosić Państwa na
 
III Międzynarodową Konferencję Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej. Żyć godnie do końca.
24-25 czerwca 2013 r. (poniedziałek-wtorek), Opole
Aula Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu
 
Temat przewodni: „BÓL I CIERPIENIE – UJĘCIE INTERDYSCYPLINARNE”
 
Konferencja ŻYĆ GODNIE DO KOŃCA to najważniejsze wydarzenie skupiające osoby zawodowo i naukowo związane z opieką paliatywną i hospicyjną. Trzecia edycja konferencji poświęcona będzie tematyce bólu i cierpienia w ujęciu interdyscyplinarnym. Spotkanie stanowi jedyną w swoim rodzaju platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej.
 
Wśród sesji tematycznych znajdą się: 

Medyczne aspekty bólu i cierpienia
Psychospołeczne aspekty bólu i cierpienia
Filozoficzny i teologiczny wymiar cierpienia i bólu                                                           
Ból i cierpienie w perinatologicznej i pediatrycznej opiece paliatywnej i tanatopedagogice
Wybrane problemy pielęgniarstwa opieki paliatywnej (sesja pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiej Opieki Paliatywnej)

Wykłady i warsztaty poprowadzą najlepsi w kraju eksperci i praktycy, których wiedza i bogate doświadczenie gwarantują rzetelne i kompleksowe podejście do każdego z omawianych tematów.
 
Wśród prowadzących warsztaty pojawią się m.in.: mgr Mirosław Chybicki, mgr Janina Kapłunowska, dr Bogdan Stelcer, dr Monika Wójta-Kempa, mgr Anna Janowicz, mgr Ewelina Trościanko, mgr Grażyna Solecka, mgr Arkadiusz Drukier, mgr Izabela Czekalska, mgr Agnieszka Turkiewicz-Maligranda, dr Dominik Krzyżanowski, mgr Monika Trojanowska, prof. Józef Binnebesel.
 
Do udziału zapraszamy: lekarzy i pielęgniarki, pedagogów, osoby duchowne, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, psychologów, pracowników socjalnych, rehabilitantów i opiekunów medycznych, wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu oraz nauczycieli i studentów.
 
TO WSZYSTKO W ATRAKCYJNEJ CENIE 200 zł OD OSOBY!
(opłata uwzględnia wyżywienie i materiały konferencyjne)
 
Zachęcamy do zapoznania się z pełnym zaproszeniem, które znajduje się w załączniku do tej wiadomości. Mogą Państwo również pobrać z serwera zaproszenie w formacie PDF lub zaproszenie w formacie DOC. Pełne zaproszenie zwiera kartę zgłoszeniową.
 
Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2013 r. (poniedziałek-wtorek) w Auli Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, ul. Katowicka 68. Pierwszy dzień konferencji zakończy się uroczystą kolacją w restauracji Szara Willa w Opolu. Warunkiem udziału jest opłacenie uczestnictwa w konferencji oraz przesłanie karty zgłoszenia na numer faksu (+71) 798 48 48. Swój udział można także zgłosić, wypełniając formularz online na stronie internetowej.
 
Zgłoś się online
 
W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: (+71) 798 48 40. Wszystko o III Międzynarodowej Konferencji Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej na: www.palium.ochronazdrowia.pl.
 
Z poważaniem,
 
dr n. med. Dominik Krzyżanowski