Inauguracja Kampanii Pola Nadziei 2015/2016

Serdecznie zapraszamy na inaugurację Kampanii Pola Nadziei 2015/2016 , która rozpocznie się sadzeniem cebulek żonkilowych 8 października 2015 r. o godz. 11.00 w Ogrodach Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45 a w Częstochowie. Jednocześnie prosimy o kontynuowanie sadzenia cebulek w pobliżu szkoły, które jest już wieloletnią tradycją.   

Pola Nadziei to kampania, którą stworzyła Organizacja Charytatywna Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Jej ideą jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los człowieka u kresu życia. Symbolem kampanii jest kwiat żonkila, który oznacza nadzieję dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Kampania przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią, kiedy odbywa się sadzenie cebulek żonkila. Drugi etap jest na wiosnę, gdy kwitną żonkile przypominając o akcji na rzecz osób cierpiących, oczekujących naszej pomocy, wsparcia i nadziei. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Każdy bez względu na wiek ma możliwość uczestniczenia w kampanii przez udział w kwestach ulicznych, wolontariacie hospicyjnym, a także przekazanie 1% podatku. Młodzież i dzieci mogą dodatkowo wziąć udział w konkursach plastycznych i literackich. Zostań częścią Pola Nadziei! Zgłoś się do nas!

Cebulki żonkili są dostępne w biurze Stowarzyszenia mieszczącym się w budynku Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy al. Armii Krajowej 1/3 (II piętro, pok. 220). Można je pobierać w depozyt i zamawiać telefonicznie pod nr tel. 514 600 210 (Ewa Kluska).