Marsz Nadziei

26 kwietnia 2023 r. odbył się Marsz Nadziei zorganizowany przez nasze stowarzyszenie. Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie, które ma na celu manifestowanie solidarności z osobami chorymi. Marsz organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei, której symbolem są żonkile.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że w Marszu Nadziei uczestniczyło wiele znaczących osób, m.in. poseł na Sejm Wojciech Konieczny, poseł Andrzej Szewiński, poseł Mariusz Trepka oraz naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Agnieszka Grabińska. Poza tym, mieliśmy zaszczyt gościć Panią Agnieszkę Marchewkę, która w imieniu Naczelnika Wydziału Zdrowia Grażyny Stramskiej-Świerczyńskiej zaszczyciła nas swoją obecnością.

Nie zabrakło również przedstawicieli instytucji, takich jak Kierownik Referatu Wydziału Edukacji Katarzyna Centkowska-Wydmuch oraz Dyrektor Auchan Marcin Jama. Marsz Nadziei zebrał w sobie wiele osób z różnych środowisk, w tym uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i szkół średnich, pracowników naszego stowarzyszenia oraz zarząd na czele z Prezes Anną Kaptacz, wolontariuszy oraz pacjentów i ich rodziny.

Rozpoczęliśmy Marsz od złożenia kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, który znajduje się na Placu Ignacego Daszyńskiego w Częstochowie, a zakończyliśmy złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Najświętszej Maryi Panny na Błoniach Jasnogórskich. To był dla nas wyjątkowy dzień pełen emocji i radości z tego, że możemy razem manifestować naszą solidarność z osobami chorymi. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Marszu Nadziei i wspierają naszą działalność.