Mikrodatek

Rusza akcja dobroczynna na rzecz Dzieci z Hospicjum

– podopiecznych Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Od 8 maja 2023 roku klienci sklepów Auchan w Częstochowie płacąc kartą za swoje zakupy mogą przekazać mikrodatek na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Wpłat dokonywać można w prosty sposób dzięki wdrożonej do sieci terminali hipermarketów Auchan aplikacji Donateo. Zebrane środki przeznaczone zostaną na sprzęt rehabilitacyjny – wspomagający opiekę nad Dziećmi z Hospicjum.

Akcja dobroczynna prowadzona w częstochowskich sklepach jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan” na rzecz 30 fundacji i stowarzyszeń non-profit realizowanej w sklepach sieci w całej Polsce. W ramach projektu mikrodatki przekazane przez klientów sklepów Auchan są łączone ze zbiórką na stronie Pomagam.pl. Jest to innowacyjna w skali Polski formuła wsparcia organizacji pomocowych, której realizacja jest możliwa dzięki partnerskiemu programowi CSR Auchan, Fundacji Pomagam.pl i Donateo.

„Wspieraj lokalnie z Auchan” to wyjątkowa kampania z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że realizując ją możemy pomóc organizacji działającej w najbliższej okolicy danego sklepu, a przez to wspieramy lokalną społeczność. To zawsze było dla nas bardzo ważne. Dodatkowo, dzięki temu, że instytucje potrzebujące wsparcia zgłaszane są przez same zespoły sklepów funkcjonujących w danym regionie, odpowiadamy na jego bardzo konkretne potrzeby. Trzeba też podkreślić, że przeprowadzenie tej kampanii możliwe jest dzięki zaangażowaniu naszych klientów, którzy wielokrotnie już pokazali, że naprawdę potrafią pomagać. Wierzymy w siłę tego szczególnego połączenia ogólnopolskiego zasięgu naszej akcji z jej lokalnym charakterem – mówi Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Retail Polska.

W Częstochowie akcja realizowana jest w sklepach: AUCHAN CZĘSTOCHOWA POCZESNA, AUCHAN CZĘSTOCHOWA PÓŁNOC, AUCHAN SUPERMARKET CZĘSTOCHOWA FOCHA oraz AUCHAN SUPERMARKET CZĘSTOCHOWA LEŚNA. Klienci tych sklepów mogą przekazać mikrodatek na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej za pomocą aplikacji Donateo w trakcie dokonywania płatności za zakupy kartą. Gdy na terminalu wyświetli się pytanie o mikrodatek wystarczy wyrazić zgodę na jego doliczenie wybierając zielony przycisk. Mikrodatek wyliczany jest automatycznie i proporcjonalnie od kwoty należności za zakupy. Informację o tym klient znajdzie też na otrzymanym potwierdzeniu niefiskalnym. W przypadku rezygnacji z mikrodatku w momencie płacenia należy wcisnąć przycisk z czerwonym krzyżykiem, aby wydrukować paragon.

Sieć Auchan już od ponad 10 miesięcy wspiera działania charytatywne wykorzystując technologię Donateo offline. Do tej pory, klienci sklepów w wygodny i bezpieczny sposób mogli przekazać środki na rzecz Banków Żywności, Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Fundacji Unaweza oraz Fundacji Happy Kids.