Od pana Moliera do Big Brothera

To była niezapomniana teatralna podróż. W czwartek 25 czerwca w Klubie Politechnik Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zaprosiło na  dwuczęściową sztukę „Od pana Moliera do Big Brothera”. Owacjom nie było końca. Sala Klubu Politechnik wypełniła się po brzegi. Przyszli młodsi i starsi. I nic dziwnego. To była prawdziwa teatralna uczta. W pierwszej części śmieszna i z pomysłem. Spektakl kabaretowy pt. „Wielki Brat rządzi” w krzywym zwierciadle pokazał współczesnego człowieka, który nagle stanął w obliczu  atakujących go, ze wszystkich możliwych stron, mediów.  Skutek jest taki, że zbyt mocno utożsamił się on z ulubionymi programami czy też bohaterami seriali i paradokumentów. Spektakl piętnuje to w karykaturalny i zabawny sposób, wywołując salwy śmiechu publiczności.

 W drugiej części widzowie przenieśli się do świata Moliera. Klasyczna komedia twórcy pt. „Chory z urojenia” została podana we współczesnej i oryginalnej adaptacji Tomasza Mana – znanego reżysera i dramaturga, współpracującego z wieloma teatrami  na  całym świecie.  Reżyserią sztuki i opracowaniem tekstów zajął się Robert Rutkowski – aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

 Najważniejsze jest to, że wszystko miało szczytny cel. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z Domowego Hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45A. Chodzi między innymi o koncentratory tlenu, pulsoksymetry czy kaszlatory. Obecnie Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zajmuje się sześćdziesięciorgiem maluchów.

DSC_0331 DSC_0335 DSC_0356 DSC_0365 DSC_0372 DSC_0379