Nagroda Prezydenta

20 września 2014 roku mgr Anna Kaptacz – Prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej  Ziemi Częstochowskiej podczas Gali Częstochowskich Organizacji Pozarządowych otrzymała nagrodę za działalność w organizacjach pozarządowych.
Gala odbyła się w Filharmonii Częstochowskiej, nagrodę wręczyli Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i Przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski.
Galę uświetnił spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca.

 

Anna Kaptacz

Pielęgniarka od 38 lat pracująca w ochronie zdrowia. Pedagog, nauczyciel akademicki, menager ochrony zdrowia. Prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej. Współorganizator oraz pełnomocnik Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej powołana do utworzenia Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie. Organizator osiemnastu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji o tematyce z opieką paliatywną w Częstochowie oraz warsztatów i szkoleń. Aktywnie działa w organizacjach ogólnopolskich z dziedziny ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Za swoją wieloletnią działalność na polu pomocy społecznej i ochrony zdrowia Anna Kaptacz została uhonorowana wieloma nagrodami. Posiada między innymi srebrny Krzyż Zasługi przyznawany Prezydenta RP. Dwukrotnie otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Częstochowy im. Władysława Biegańskiego. Została również odznaczona  medalem Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. W 2014 roku odebrała statuetkę starosty częstochowskiego „Za zasługi dla Powiatu” w kategorii „zdrowie i pomoc społeczna”. Anna Kaptacz cieszy się także sympatią internautów. W 2014 roku wygrała konkurs „Kobieta na Medal” zorganizowany przez redakcję Tygodnika Częstochowa Nasze Miasto i Dziennika Zachodniego.

DSC_4767przyciete