Nieustannie podnosimy kwalifikacje

Z dumą informujemy, że 22 listopada 2023 roku odbyło się niezwykłe szkolenie dla naszych niezastąpionych pracowników medycznych Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej!

Tematem spotkania było „Pielęgnowanie i obsługa portów naczyniowych”, a naszą przewodniczącą była niekwestionowana ekspertka w tej dziedzinie – Aneta Trzcińska!

Aneta Trzcińska to nie tylko utalentowana prowadząca, ale także niesamowita postać. Jej pasja do pielęgniarstwa rozwijała się na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, gdzie ukończyła pielęgniarstwo, a potem studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwa w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie pracuje nad doktoratem, a jej specjalizacje z pielęgniarstwa nefrologicznego i kurs pielęgniarstwa transplantologicznego świadczą o jej głębokiej wiedzy w dziedzinie.

Aktualnie Pani Aneta udziela się w stacji dializ, zajmując się nocną i świąteczną opieką ambulatoryjną. Jest również wykładowcą na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, zdobywając uznanie studentów w plebiscycie aż w trzech kategoriach: największy autorytet, najlepszy dydaktyk, wykładowca przyjazny studentom.

Ponadto, pełni funkcję Przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Nefrologicznych, jest ambasadorką Europejskiego Towarzystwa Pielęgniarek Dializacyjnych i Transplantacyjnych oraz Europejskiego Towarzystwa Pracowników Opieki Nefrologicznej. Dodatkowo, służy w Wojskach Obrony Terytorialnej, co świadczy o jej niezwykłym zaangażowaniu w różnorodne obszary życia.

Dziękujemy Pani Anecie Trzcińskiej za inspirujące i pouczające szkolenie oraz za wszystkie wysiłki w dziedzinie opieki zdrowotnej!