Niezwykły koncert! Muzyka moja miłość!

Zapraszamy na niezwykły koncert „Muzyka moja miłość” z okazji wydarzenia pt. „Głosy dla hospicjów 2013”.
Koncert odbędzie się 10 października 2013r. o godz. 19.00 w Filharmonii Częstochowskiej.
Zaproszenia-cegiełki do nabycia w Kasie Filharmonii.

Wykonawcami koncertu będą: Adam Szerszeń – baryton, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. W programie mi.in. znane i lubiane utwory z opery „Carmen” – Bizeta, „Halki” – Moniuszki, „Skrzypka na dachu”.

Koncerty i wydarzenia z udziałem śpiewu i muzyki odbywające się na całym świecie tego samego dnia pod wspólnym hasłem Głosy dla hospicjów (Voices for hospices) mają długą tradycję. Pierwsza taka akcja miała miejsce w 1991 roku. Imprezy związane z tą ogólnoświatową akcją wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w wielu miejscach na świecie.
Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie idei opieki hospicyjnej. Tegoroczny koncert w Częstochowie to głos z naszego miasta w ramach tej kampanii.
Nasze stowarzyszenie od wielu już lat uczestniczy w kampaniach na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową. Tym razem to wielkie wydarzenie kulturalne będzie znaczącym nie tylko w skali lokalnej, ale przede wszystkim ogólnopolskiej i ogólnoświatowej.