Pielgrzymka Hospicjów i sesja warsztatowa

ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ HOSPICJÓW POLSKICH I PANEL WYKŁADOWO-DYSKUSYJNY

Szanowni Państwo,

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną i związanymi z tym obostrzeniami zapraszamy Państwa do udziału w ograniczonym wymiarze, w styczniowym spotkaniu zespołów hospicyjnych i opieki paliatywnej w Częstochowie na Jasnej Górze. W tym roku zapraszamy na Pielgrzymkę Hospicjów Polskich oraz Panel wykładowo-dyskusyjny w dniach 21-22 stycznia 2022 roku.

Już dziś zapraszamy na 25 Jubileuszową Konferencję Zespołów Hospicyjnych i Opieki Paliatywnej w dniach 19-21 stycznia 2023 roku do Częstochowy.

Pielgrzymka Hospicjów Polskich w tym roku rozpocznie się 21 stycznia 2022 r. o godz. 19:30 Mszą Świętą celebrowaną w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej przez Kapelana Stowarzyszenia Hospicjum w Częstochowie Ks. Kazimierza Gajdę oraz ks. Andrzeja Partikę Dyrektora Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Pielgrzymka zakończy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

22 stycznia 2022 r. o godz. 7:30 odbędzie się Msza Święta celebrowana przez Arcybiskupa dr Wacława Depo Metropolitę Częstochowskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Udostępniamy Państwu również możliwość udziału w modlitwie poprzez transmisję online dostępną z każdego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu.
Transmisja dostępna pod linkiem:
youtu.be/wJFxJjTob9o

22 stycznia 2022 r. na godzinę 10:00 zapraszamy Państwa na spotkanie panelowo-dyskusyjne w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej 67/71.

Tematem przewodnim spotkania będą bieżące wyzwania przed jakimi stoją zespoły opieki paliatywnej i hospicyjnej, w tym standardy organizacyjne opieki paliatywnej dla dorosłych, perinatalna opieka paliatywną oraz farmakologiczne i niefarmakologiczne możliwości pomocy chorym obejmowanym opieką paliatywną.

Podczas spotkania odbędzie się również zwiedzanie Muzeum Monet i Medali.

Po spotkaniu ok. godz. 15:30 zapraszamy Państwa na ciepły posiłek i poznanie naszej działalności w nowej siedzibie: Centrum Opieki Paliatywnej „Palium” przy ul. Kopernika 17A w Częstochowie.

Koszt uczestnictwa: 180 zł / osoba.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o zgłoszenia udziału w spotkaniu do dnia 18 stycznia 2022 r. Prosimy o zabranie potwierdzenia zaszczepienia przeciwko COVID-19.

Zgłoszenia przyjmuje: Pani Marta Kachel pod nr telefonu: (340 34 35 790 wew.106 lub 602 388 768 lub mailowo: kontakt@hospicjum-czestochowa.pl.

Mamy nadzieję, że w 2023 roku uda nam się w sprzyjającej i bezpiecznej atmosferze zorganizować jubileuszową 25 konferencję dla szerokiego grona uczestników.

Zarząd Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

Szczegółowy program spotkania panelowo-dyskusyjnego

Data: 22.01.2022 r. (sobota)
Organizator: Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

Współorganizatorzy: Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej, Zakład Medycyny i Opieki Paliatywnej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach


Miejsce: Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej 67/71

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej – Centrum Opieki Paliatywnej „Palium” przy ul. Kopernika 17A w Częstochowie

9:30-10:00 – Rejestracja uczestników konferencji

10:00-10:10 – Uroczyste otwarcie konferencji

10:10-11:30 – SESJA INAUGURACYJNA

Standard organizacyjny opieki paliatywnej dla dorosłych – wyzwanie dla jednostek – opieki paliatywnej i hospicyjnej – prof. dr hab. n. med. Wojciech Leppert, dr n. o zdr. Izabela Kaptacz

Perinatalna opieka paliatywna – doświadczenia i możliwości rozwoju – dr n. teol. Urszula Tataj-Puzyna

11:30-12:00 – Przerwa kawowa

12:00-15:00 – SESJA PLENARNA

Standard leczenia bólu w opiece paliatywnej – dr med. Marcin Janecki

Żywienie chorych w opiece paliatywnej – dr med. Mariusz Malczyk
Zwiedzanie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

15:30 – Spotkanie i ciepły posiłek w Centrum Opieki Paliatywnej „Palium” przy ul. Kopernika 17A w Częstochowie

Dyskusja panelowa z udziałem wykładowców i uczestników