Podaruj 1%

Rozlicz PIT z PITax.pl

 

 

Okazywać solidaryzm z chorymi oraz wspierać działania Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a można na wiele sposobów. Jednym z nich jest przekazanie 1% podatku, które nic nie kosztuje podatnika, a dla hospicjum jest ogromnym wsparciem. W tym roku swój 1% na Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej można przekazać w łatwiejszy sposób – właśnie dołączyliśmy do platformy PITax

Już od ćwierć wieku obejmujemy bezpłatną opieką paliatywną i hospicyjną pacjentów przewlekle i nieuleczalnie chorych oraz ich bliskich. Każdego dnia zajmujemy się chorymi i wszystkimi ich potrzebami: zarówno tymi fizycznymi, jak i duchowymi. Leczymy ból oraz inne objawy towarzyszące chorobie, wspieramy i dajemy nadzieję, poprawiając jakość życia chorych i osieroconych. Misję pomocy potrzebującym realizuje ponad stuosobowy zespół profesjonalistów, a nasze hospicjum spełnia wszelkie wymogi medycyny paliatywnej, będąc jednocześnie przytulnym domem dla chorych.

Zajmujemy się nie tylko dorosłymi – aktualnie pod opieką Hospicjum Częstochowskiego znajduje się sześćdziesięcioro dzieci. Na terenie byłego województwa częstochowskiego prowadzimy domową oraz stacjonarną opiekę, wciąż rozwijając naszą działalność. Niedawno zakupiliśmy nowy budynek hospicyjny przy ul. Kopernika 17/19 w Częstochowie.

Niestety środki przekazywane nam z Narodowego Funduszu Zdrowia nie są w stanie pokryć wszystkich potrzeb, dlatego Hospicjum, aby funkcjonować potrzebuje darczyńców i wpływów z 1% podatku. Umożliwia nam to działanie na rzecz potrzebujących i propagowanie idei opieki paliatywnej i hospicyjnej w społeczeństwie – szkolimy wolontariuszy, organizujemy konferencje oraz prowadzimy kampanie społeczne, uwrażliwiając tym samym ludzi na potrzeby osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Aby ułatwić Państwu okres rozliczeń zapraszamy na stronę internetową: https://www.pitax.pl/krs/0000056401

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej – KRS 0000056401

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!