Pola Nadziei 2017/2018

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z uczniami na uroczystą inaugurację kampanii Pola Nadziei, edycja 2017/2018. Z wielką radością gościć będziemy Państwa w Ogrodach Hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45a w Częstochowie. Żonkilowe Pola Nadziei rozpoczniemy dnia 12 października 2017 r., o godzinie 11.00.

Planowany przebieg inauguracji kampanii Pola Nadziei
11⁰⁰ – Uroczyste rozpoczęcie oraz powitanie zaproszonych gości
1115- Wystąpienie zaproszonych gości
1130 – Sadzenie cebulek żonkili w Ogrodach Hospicjum
1200 – Występ artystyczny

Zachęcamy Państwa również do kontynuowania wieloletniej tradycji sadzenia żonkili w pobliżu placówek oświatowych. Troska o powstałe w ten sposób Pole Nadziei wyraża solidaryzm z osobami objętymi opieką hospicyjną oraz uwrażliwia dzieci i młodzież na pomoc drugiemu człowiekowi. Wiosną – na przełomie od marca do maja, kiedy żonkile zakwitają rozpoczniemy drugą część Akcji Pola Nadziei.
Zapraszamy także do udziału w konkursie na „Żonkilowe Pola Nadziei”, którego regulamin dostępny jest na stronie internetowej Hospicjum.

Informacje organizacyjne:
1. Cebulki żonkili dostępne są w budynku Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy al. Armii Krajowej 1/3 (II piętro, pok. 220) w Częstochowie. Można pobierać cebulki w depozyt oraz zamawiać je telefonicznie (tel. 514 600 210, Ewa Kluska).
2. Dobrowolne wpłaty za cebulki, które przeznaczone zostaną na podopiecznych Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a, wynosi 2 zł/szt.
3. Szczegółowe informacje dotyczące kampanii Pola Nadziei uzyskają Państwo:
tel. 508-329-202 (Magdalena Nemsz),
tel. 514-600-204 (Aneta Długosz)
e-mail: kontakt@hospicjum-czestochowa.pl
www.hospicjum-czestochowa.pl

Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie jest koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach.

Jak co roku, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przygotowało szereg wydarzeń towarzyszących Kampanii. To sprawia, że Pola Nadziei są prawdziwym świętem wszystkich hospicjów, ich podopiecznych i osób zaangażowanych w pomoc chorym terminalnie. Przyłączając się do kampanii wspierasz ideę bezinteresownej pomocy, która niezwykle wzbogaca świat oraz twoje wnętrze.

Kampania przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią, kiedy to na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną, sadzimy żonkile. Drugi etap odbywa się na wiosnę, gdy kwitną żonkile, przypominając o akcji na rzecz osób cierpiących, oczekujących naszej pomocy, wsparcia i nadziei. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.
Każdy bez względu na wiek ma możliwość uczestniczenia w Kampanii. Wspomóc hospicjum można, przekazując 1% podatku lub włączając się w nasze codzienne działania, jako wolontariusz. Swoje wsparcie dla idei opieki hospicyjnej można zamanifestować również biorąc udział w jesiennym przygotowaniu ogrodów – Pola Nadziei, oraz w wiosennych akcjach (marzec – maj) – między innymi w konkursach, kwestach i Marszu Nadziei.

Zachęcamy wszystkich, aby przyłączyli się do wspólnego celebrowania ogólnoświatowego święta idei opieki hospicyjnej. Pomaganie jest sztuką. Wyraź solidaryzm z podopiecznymi hospicjum i pozwól wzrastać swojemu Polu Nadziei!