Pola Nadziei 2020/2021

Szanowni Państwo,

W związku z ograniczonymi możliwościami spotkań grupowych, w trosce o wzajemne bezpieczeństwo tegoroczna Kampania Pola Nadziei przebiegać będzie w odmienny niż dotychczas sposób niemniej, zachęcamy Państwa do kontynuowania wieloletniej tradycji sadzenia żonkili w pobliżu placówek oświatowych

Zapraszamy także do udziału w konkursie na „Żonkilowe Pola Nadziei”, którego regulamin dostępny jest na dole strony.

Troska o powstałe w ten sposób Pole Nadziei wyraża solidaryzm z osobami objętymi opieką hospicyjną oraz uwrażliwia dzieci i młodzież na pomoc drugiemu człowiekowi.

Informacje organizacyjne:

  1. Cebulki żonkili dostępne są w budynku Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie. Można pobierać cebulki w depozyt oraz zamawiać je telefonicznie (tel. 514-600-204 Aneta Długosz,                      tel.508-329-202 ,Magda Nemsz).

  1. Dobrowolne wpłaty za cebulki, które przeznaczone zostaną na podopiecznych Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a, wynosi 2 zł/szt.

  2. Szczegółowe informacje dotyczące kampanii Pola Nadziei uzyskają Państwo:

Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie jest koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach.

Pola Nadziei są prawdziwym świętem wszystkich hospicjów, ich podopiecznych i osób zaangażowanych w pomoc chorym terminalnie. Przyłączając się do kampanii wspierasz ideę bezinteresownej pomocy, która niezwykle wzbogaca świat oraz twoje wnętrze.

Każdy bez względu na wiek ma możliwość uczestniczenia w Kampanii. Wspomóc hospicjum można, przekazując 1%

Zachęcamy wszystkich, aby przyłączyli się do wspólnego celebrowania ogólnoświatowego święta idei opieki hospicyjnej. Pomaganie jest sztuką. Wyraź solidaryzm z podopiecznymi hospicjum i pozwól wzrastać swojemu Polu Nadziei!

Regulamin Konkursu Żonkilowe Pole Nadziei

Klauzula RODO