Pola Nadziei 2022/2023

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczyste rozpoczęcie kampanii Pola Nadziei, edycja 2022/2023. Z wielką radością gościć będziemy Państwa w Ogrodach Centrum Opieki Paliatywnej PALIUM przy ulicy Kopernika 17a w Częstochowie w dniu Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

( zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół oraz przedszkoli wraz z opiekunami)

Żonkilowe Pola Nadziei rozpoczniemy

10 października 2022r, o godzinie 11.00

Planowany przebieg inauguracji kampanii Pola Nadziei:

11⁰⁰ – Uroczyste rozpoczęcie oraz powitanie zaproszonych gości

1115– Wystąpienie zaproszonych gości

1130 – Sadzenie cebulek żonkili w Ogrodach Hospicjum

Informacje organizacyjne:

  1. Cebulki żonkili dostępne są w Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a lub w Centrum Opieki Paliatywnej PALIUM przy ul. Kopernika 17a w Częstochowie.

UWAGA! Dział księgowości Hospicjum została przeniesiony z budynku Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy al. Armii Krajowej 1/3 na ul. Krakowską 45a w Częstochowie.

  1. Cebulki można pobierać w depozyt oraz zamawiać telefonicznie od 12 września do 20 października 2022r (tel. 343605491, Józefa Fiksat).

  2. Dobrowolna wpłata za 1szt cebulki, wynosi 2,50 zł/szt.

  3. Szczegółowe informacje dotyczące kampanii Pola Nadziei uzyskają Państwo:

Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie jest koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach.

Jak co roku, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przygotowało szereg wydarzeń towarzyszących Kampanii. To sprawia, że Pola Nadziei są prawdziwym świętem wszystkich hospicjów, ich podopiecznych i osób zaangażowanych w pomoc chorym terminalnie.

Przyłączając się do kampanii wspierasz ideę bezinteresownej pomocy, która niezwykle wzbogaca świat oraz twoje wnętrze.

Kampania przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią, kiedy to na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną, sadzimy żonkile. Drugi etap odbywa się na wiosnę, gdy kwitną żonkile, przypominając o akcji na rzecz osób cierpiących, oczekujących naszej pomocy, wsparcia i nadziei. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Szczegółowe informacje o konkursach, które odbędą się w ramach Kampanii Pola Nadziei 2022/2023 prześlemy do Państwa w marcu 2023r. Informacje będą również umieszczone na stronie www.hospicjum-czestochowa.pl w zakładce Kampanie Społeczne.

Każdy bez względu na wiek ma możliwość uczestniczenia w Kampanii. Wspomóc hospicjum można, przekazując 1% podatku lub włączając się w nasze codzienne działania, jako wolontariusz. Swoje wsparcie dla idei opieki hospicyjnej można zamanifestować również biorąc udział w jesiennym tworzeniu swoich ogrodów – Pola Nadziei, oraz w wiosennych akcjach (marzec – maj) – między innymi w konkursach, kwestach i Marszu Nadziei.

Zachęcamy wszystkich, aby przyłączyli się do wspólnego celebrowania ogólnoświatowego święta idei opieki hospicyjnej. Pomaganie jest sztuką. Wyraź solidaryzm z podopiecznymi hospicjum i pozwól wzrastać swojemu Polu Nadziei!