Premiera Kalendarza – Hospicjum sztuką życia 2017

Wyjątkowy projekt w szczytnym celu – premiera III edycji Kalendarza „Hospicjum sztuką życia” na 2017 rok odbędzie się w niedzielę 11 grudnia, w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Jak co roku, kalendarz stworzony został z myślą o najmłodszych podopiecznych Fundacji Częstochowskie Hospicjum dla Dzieci. Do współtworzenia projektu organizatorzy już trzeci raz zaprosili znanych Polaków, których będzie można spotkać podczas premiery w Galerii Jurajskiej. – Już od trzech lat nasz projekt cieszy się olbrzymią popularnością. Osobistości, które pojawiły się w kalendarzu na 2017 rok bez wahania podjęły decyzję o wsparciu naszych działań i użyczeniu nam swojego wizerunku w szczytnym celu – mówi Dagmara Jarosik, pomysłodawczyni projektu i wiceprezes Hospicjum dla Dzieci.

W III edycji kalendarza podziwiać możemy znanych i lubianych:

Styczeń – Olek Klepacz; Luty – Krystyna Janda; Marzec – LemON; Kwiecień – Ana Andrzejewska; Maj – Grzegorz Panfil; Czerwiec – Arkadiusz Dzielawski; Lipiec – Rafał Sonik; Sierpień – Natalia Siwiec; Wrzesień – Loka; Październik – Agata Ochota-Hutyra; Listopad – Łobuzy; Grudzień – Raz Dwa Trzy.

15231509_1509116929103847_946580398_o

Premierze w Galerii Jurajskiej towarzyszyć będzie moc atrakcji. Dla najmłodszych w godzinach od 14 do 16 prowadzone będą animacje, a zaraz po nich maluchy wysłuchać będą mogły opowieści świątecznych, czytanych przez bohaterów kalendarza – Agatę Ochotę Hutyrę, Olka Klepacza oraz Grzegorza Panfila. O 17 rozpocznie się Recital Arka Kluby, a po nim na scenie pojawi się iluzjonista Konrad Mościński. Uczestniczka szóstej edycji „Voice of Poland” oraz jedna z bohaterek kalendarza – Ana Andrzejewska wystąpi o godzinie 18. Następnie Arkadiusz Dzielawski przekaże swoje prace na rzecz Hospicjum dla Dzieci. Na zakończenie premiery o godzinie 19, odbędzie się koncert Olka Klepacza, który również zaangażował się w projekt i pojawił się w kalendarzu. Każdy chętny będzie mógł nabyć kalendarz od godziny 10, aż do zamknięcia Galerii, do czego gorąco zachęcamy. Poprzednie edycje kalendarza „Hospicjum sztuką życia” cieszyły się dużym zainteresowaniem, niosąc pomoc najmłodszym. II edycja kalendarza z udziałem cenionych Polaków (m. in. Anja Rubik, Marcin Gortat, Irena Santor, Beata Tyszkiewicz) trafiła do domów przyjaciół i darczyńców Hospicjum dla Dzieci. Premiera odbyła się wówczas podczas koncertu charytatywnego zespołu BlackBird, w ramach ogólnoświatowej akcji Voices for Hospices. Głównym celem działalności Fundacji Częstochowskie Hospicjum dla Dzieci jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych twarzach. Przez pomoc psychologiczną, finansową i rzeczową przywraca nadzieję i radość do malutkich serc. Zajmuje się dziećmi zarówno pozostającymi pod opieką hospicjum stacjonarnego, jak i tymi w warunkach domowych. Zachęcamy do nabycia kalendarza i tym samym wsparcia najmłodszych potrzebujących. Może stać się on wspaniałym prezentem świątecznym dla najbliższej osoby. Całkowity dochód z projektu przeznaczony zostanie na rzecz małych podopiecznych Hospicjum dla Dzieci.