Przyjaźni niepełnosprawnym

W tym roku częstochowskie miejsca użyteczności publicznej, po raz pierwszy mogły walczyć o tytuł „Miejsca przyjaznego osobom z niepełnosprawnością”. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zostało laureatem tej nagrody w kategorii „placówki służby zdrowia”.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło sie 20 listopada na Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy przyjęła w imieniu Stowarzyszenia Dagmara Jarosik. Pamiątkowa tablica i dyplom zawisną w Hopicjum Częstochowskim, informując gości o najwyższych standardach utrzymywanych w naszej placówce.

Konkurs miał wyłonić spośród miejsc użyteczności publicznej tych, które spełniają wymogi i są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, umożliwiając im uczestnictwo w życiu kulturalno – społecznym. Nagroda przyznawana była w pięciu kategoriach: urzędy, miejsca kultury i rozrywki, obiekty sportowo-rekreacyjne i biblioteki, obiekty handlowo-usługowe (restauracje, kawiarnie, sklepy, hotele), placówki oświatowe, placówki służby zdrowia.

Za dostrzeżenie naszych starań i nagrodę serdecznie dziękujemy! Gratulujemy wszystkim laureatom – wspólnie sprawiamy, że codzienność osób z niepełnosprawnością jest łatwiejsza.