Relacja z Marszu nadziei

19 kwietnia odbył się Marsz Nadziei, który rozpoczął się krótkim happeningiem na Placu Biegańskiego. Przed nim była możliwość spotkania się z pracownikami Hospicjum i rozmowy na temat jego działalności, a przy okazji również można było dokonać pomiaru ciśnienia krwi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marzena Maniszewska – członek zarządu Powiatu Częstochowskiego, Małgorzata Krasoń – inspektor Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego. Po okolicznościowych przemówieniach odbył się krótki recital Magdaleny Strzeleckiej. Następnie uczestnicy przy muzyce orkiestry Częstochowa Pipes&Drums wyruszyli Alejami NMP na błonia jasnogórskie, gdzie wspólną modlitwą za podopiecznych Hospicjum marsz został zakończony. 
W marszu wzięła udział młodzież i dzieci m.in. Miejskiego Przedszkola nr 1, 17, 29, Szkoły Podstawowej nr 13, 14, 21, 22, 38, Gimnazjum nr 2, 6, 9, 12, 18, 20, Liceum im. Dąbrowskiego, Liceum Akademickiego, Liceum im. Kochanowskiego, Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żarkach Letnisko, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu, Gimnazjum w Przystajni, Gimnazjum nr5 w Myszkowie. 
Pogoda tego dnia była pochmurna i deszczowa ale nasze serducha – pełne słońca! Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w marszu. Gościom – maszerującym pod żółtymi parasolami, przedszkolakom – dzielnym i radosnym, wspaniałej, uśmiechniętej młodzieży, pacjentom, pracownikom, organizatorom, i wszystkim tym, którzy razem z nami nieśli nadzieję!