Rossmann dla Hospicjum

Aby pomóc podopiecznym Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a wystarczyło być członkiem Klubu ROSSMANN – programu lojalnościowego znanej sieci drogerii. Jednym z elementów programu jest działalność dobroczynna, która ma na celu wsparcie lokalnych organizacji charytatywnych. Dzięki akcji do hospicjum trafiło właśnie mnóstwo pudeł wypełnionych po brzegi: kosmetykami, środkami czystości oraz artykułami pielęgnacyjnymi.

Wesprzeć Hospicjum Częstochowskie mógł każdy na terenie miasta Częstochowy i Kłobucka, kto zarejestrował się w Klubie ROSSMANN oraz na swój telefon pobrał specjalnie przygotowaną aplikację. Robiąc codzienne zakupy w drogerii i okazując aplikację, część sumy z paragonu przekazywana była na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Środki dla lokalnych organizacji charytatywnych gromadzono od 10.04 do 31.10.2017 r.

Organizatorom, pomysłodawcom programu oraz członkom Klubu ROSSMANN serdecznie dziękujemy za wsparcie. Przedmioty trafią do najbardziej potrzebujących pacjentów Hospicjum Częstochowskiego i ich rodzin. Akcje takie jak ta pokazują, że bezinteresowne pomaganie jest naprawdę proste, a każdy poprzez mały gest może pozytywnie wpłynąć na życie drugiego, często potrzebującego człowieka.

INFORMACJA PRASOWA ROSSMANN:

Pomoc warta 3,5 miliona złotych dla 147 instytucji

Rossmann przekaże produkty o wartości niemal 3,5 miliona złotych do 147 instytucji charytatywnych w całej Polsce. W województwie śląskim pomoc – ponad 365 tys. zł w dostępnych w Rossmannie produktach – trafi do 15 organizacji.

Właśnie zakończyła się akcja, w ramach której członkowie Klubu Rossmann mogli wesprzeć lokalne organizacje robiąc zakupy w naszych drogeriach i korzystając z aplikacji Rossmann PL.

Klub Rossmann wystartował w kwietniu tego roku. Naszym klientom daje dostęp do rabatów i spersonalizowanych ofert. Jednak robiąc zakupy nasi klienci jednocześnie wsparli lokalne instytucje pomagające potrzebującym.

Poprosiliśmy naszych pracowników w drogeriach o wskazanie organizacji charytatywnych z ich okolicy, regionu. Przyjęliśmy, że każdej z nich gwarantujemy darowiznę w wysokości 2 tys. zł. Kwotę tę można było jednak łatwo powiększyć – za każdą użytą przez naszego klienta co najmniej trzy razy aplikację Rossmann PL przekazywaliśmy dodatkowe 1 zł – w produktach – na wspieraną przez dany sklep organizację. W każdej z naszych drogerii widniała informacja, na jaką organizację z regionu zbiera konkretny sklep.

– W akcję chętnie zaangażowali się nasi pracownicy i klienci, bo nikt tak dobrze jak oni nie zna lokalnych potrzeb – mówi Agata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Rossmanna.

Aż 15 organizacji działających na Śląsku otrzyma od nas wsparcie. Są wśród nich min. organizacje wspierające chorych, np. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych ze Skoczowa czy Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej z Częstochowy. Pomoc otrzymały także stowarzyszenia działające na rzecz rodzin: Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, Schronisko PCK dla Bezdomnych Kobiet i Kobiet z Dziećmi w Rudzie Śląskiej oraz Domy Dziecka z Katowic i Rybnika. Beneficjentami akcji zostały także schroniska dla zwierząt z Bytomia, Tarnowskich Gór czy Gliwic.

Zbiórka dla tych instytucji odbywała się w 126 sklepach w województwie śląskim. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i pracowników zebraliśmy dla tych regionów ponad 365 tys. zł. Darowizny przekażemy w formie produktów w naszych drogeriach. Instytucje same decydowały o tym, jakie produkty do nich trafią, dzięki czemu mieliśmy pewność, że każda dostępnych dostanie to, czego najbardziej potrzebuje: środki czystości, żywność, pieluchy czy karmę dla zwierząt.

Tegoroczna akcja trwała od 10 kwietnia do 31 października. Wzięło w niej udział 1227 sklepów Rossmanna w całej Polsce. Łączna wartość darowizn to blisko 3,5 miliona złotych.

Na stronie www.rossmann.pl/CSR mogą Państwo sprawdzić, które organizacje otrzymały wsparcie w ramach naszej akcji.

W ramach Klubu Rossmann planujemy już kolejną edycję akcji „Pomagamy, jak umiemy”, którą będziemy realizować w 2018 roku.

Wykaz organizacji działających na Śląsku oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

Stowarzyszenie „Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Apostoła”, Sosnowiec, ul. Hubala Dobrzańskiego 131 59 232 zł
Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, Włodowice, ul. Żarecka 24 11 429 zł
Schronisko PCK dla Bezdomnych Kobiet i Kobiet z Dziećmi, Ruda Śląska, ul. Przy Kolei 7 24 572 zł
Schronisko dla Bezpańskich Zwierząt, Bytom, ul. Łaszczyka 18 17 254 zł
Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „PER CORDA”, Łodygowice, ul. Żywiecka 210 17 193 zł
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Zabrzańskie, Zabrze, ul. Wolności 241 22 347 zł
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt”, Tarnowskie Góry – Opatowice, ul. Korczaka 9/6 25 288 zł
Fundacja „Nadzieja Dzieci”, Zabrze, ul. Hagera 6A 24 563 zł
Stowarzyszenie „Otwarte Serca Dzieciom” Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Kuźnia Raciborska, ul. Mickiewicza 7 13 113 zł
Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II”, Żory, ul. Promienna 4 17 357 zł
Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, Częstochowa, ul. Krakowska 45A 32 663 zł
Dom Dziecka w Rybniku 22 771 zł
Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum Otwarte Drzwi”, Skoczów, ul. Mickiewicza 47 24 786 zł
Dom Dziecka „Zakątek”, Katowice, ul. Brynowska 70A 25 181 zł
Schronisko dla zwierząt, Gliwice, ul. Wschodnia 56 28 153 zł