Rozpocznijmy wspólnie nowy rok

Każdy początek roku napawa nas nową energią, radością i zapałem do pracy. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zaprosiło pracowników, darczyńców i przyjaciół Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a na spotkanie noworoczne, aby uroczyście rozpocząć kolejny rok wspólnej pracy na rzecz drugiego człowieka. Spotkanie odbyło się w czwartek 5 stycznia w Restauracji Astoria w Częstochowie.
To pierwsze w nowym roku oficjalne spotkanie zarządu, pracowników, darczyńców i przyjaciół Hospicjum Częstochowskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Wiceprezydent Miasta Częstochowy Andrzej Szewiński, senator Artur Warzocha, senator Ryszard Majer, poseł Konrad Głębocki, Przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski, Czesław Tylicki – dr n. med., były przewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Częstochowskiego, Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Barbara Płaza oraz Prezes Regionalnej Organizacji Pracodawców w Częstochowie Dariusz Jadczyk.
Spotkanie noworoczne uroczyście rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Anna Kaptacz. Pogratulowała zgromadzonym dotychczasowych sukcesów podkreślając, jak ważna społecznie jest idea opieki hospicyjnej i paliatywnej. Wszystkim gościom złożyła serdeczne życzenia, aby nowy rok 2017 był niezwykle łaskawy oraz, aby obfitował w wiele sukcesów.
Zaraz po Prezes Stowarzyszenia głos zabrali zaproszeni goście, którzy są pod wielki wrażeniem rozwoju Hospicjum Częstochowskiego, profesjonalizmu i ciepła w opiece nad pacjentami oraz działalności na rzecz edukowania społeczeństwa. Przyjazna atmosfera sprzyjała długim, serdecznym rozmowom, a dzielenie się opłatkiem sprawiło, że na każdej twarzy gościł uśmiech. To właśnie ta niezwykła i życzliwa atmosfera panująca między pracownikami sprawia, że każdy pacjent czuje się ważny, a hospicjum staje się jego drugim domem.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na spotkanie i powitali z nami rozpoczynający się właśnie rok. Wierzymy, że Państwa obecność i wsparcie sprawi, że ten rok będzie naprawdę wyjątkowy, a nasze Stowarzyszenie pomoże jeszcze większej liczbie osób, które potrzebują naszej pomocy.