Sadzenie żonkili – Pola Nadziei 2023/2024

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczyste rozpoczęcie kampanii Pola Nadziei, edycja 2023/2024. Z wielką radością gościć będziemy Państwa w Ogrodach Centrum Opieki Paliatywnej PALIUM przy ulicy Kopernika 17a w Częstochowie w dniu naszego świętowania Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. 

 Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół oraz przedszkoli wraz z opiekunami na sadzenie cebulek żonkilowych w naszym Hospicjum oraz do tworzenia swoich Pól Żonkilowych na terenach szkół, przedszkoli oraz innych instytucji miejsc publicznych.. 

Żonkilowe Pola Nadziei rozpoczniemy 12 października 2023r, o godzinie 11.00 

Planowany przebieg inauguracji kampanii Pola Nadziei:

11⁰⁰ – Uroczyste rozpoczęcie oraz powitanie zaproszonych gości

1115– Wystąpienie zaproszonych gości 

1130 – Sadzenie cebulek żonkili w Ogrodach Hospicjum 

                Informacje organizacyjne:

  1. Cebulki żonkili dostępne są w Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a  lub w Centrum Opieki Paliatywnej PALIUM przy ul. Kopernika 17a w Częstochowie.
  2. Cebulki można pobierać  w depozyt oraz zamawiać telefonicznie od 10 września 

 do 20 października 2023r  (tel. 343605491, Józefa Fiksat). 

  • Dobrowolna wpłata za 1szt cebulki, wynosi 2,50 zł/szt.
  • Szczegółowe informacje dotyczące kampanii Pola Nadziei uzyskają Państwo:
  • tel. 502 025 442 (Dagmara Jarosik),
  • tel. 514 600 204 (Aneta Długosz)
  • e-mail: kontakt@hospicjum-czestochowa.pl
  • www.hospicjum-czestochowa.pl

Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie jest koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach. 

Jak co roku, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przygotowało szereg wydarzeń towarzyszących Kampanii. To sprawia, że Pola Nadziei są prawdziwym świętem wszystkich hospicjów, ich podopiecznych i osób zaangażowanych w pomoc chorym terminalnie. 

Przyłączając się do kampanii wspierasz ideę bezinteresownej pomocy, która niezwykle wzbogaca świat oraz Twoje wnętrze. 

Kampania przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią, kiedy to na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną, sadzimy żonkile. Zwykle w październiku każda placówka sadzi swoje Pole Żonkilowe, fotografując wszystkie jego etapy ( począwszy od sadzenia do kwiatów żonkila) Drugi etap odbywa się na wiosnę, gdy kwitną żonkile, przypominając o akcji na rzecz osób cierpiących, oczekujących naszej pomocy, wsparcia i nadziei. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Szczegółowe informacje o konkursach, które odbędą się w ramach Kampanii Pola Nadziei  2023/2024 prześlemy  do Państwa w marcu 2024r. Informacje będą również umieszczone   na stronie www.hospicjum-czestochowa.pl w zakładce Kampanie Społeczne oraz na  naszym facebooku.

Każdy bez względu na wiek ma możliwość uczestniczenia w Kampanii. Wspomóc hospicjum można, przekazując 1,5% podatku lub włączając się w nasze codzienne działania, jako wolontariusz. Swoje wsparcie dla idei opieki hospicyjnej można zamanifestować również biorąc udział w jesiennym tworzeniu swoich ogrodów – Pola Nadziei, oraz w wiosennych akcjach (marzec – maj) –  między innymi w konkursach, kwestach i Marszu Nadziei. 

          Zachęcamy wszystkich, aby przyłączyli się do wspólnego celebrowania ogólnoświatowego      święta idei opieki hospicyjnej. Wyraź solidaryzm z podopiecznymi hospicjum i pozwól wzrastać swojemu Polu Nadziei!

                                          Hospicjum sztuką życia, sztuka jest pomagać!