Uroczyste otwarcie oddziału opieki paliatywnej

15 września 2010 r. – W wyremontowanym budynku Hospicjum przy ulicy Krakowskiej oddano do użytku oddział opieki paliatywnej.W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. częstochowscy parlamentarzyści: senator Andrzej Szewiński oraz posłowie: Szymon Giżyński, Grzegorz Sztolcman, przedstawiciele władz miasta i powiatu częstochowskiego z zastępcą prezydenta miasta Częstochowy Ryszardem Majerem i sekretarzem powiatu częstochowskiego Leonardem Krawczykiem. W otwarciu wzięli również udział przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, przedstawiciele hospicjów z terenu województwa śląskiego i małopolskiego, pracownicy, wolontariusze i przyjaciele Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.Przy wejściu na oddział opieki paliatywnej odbyło się przecięcie wstęgi, którego dokonali Abp Stanisław Nowak, Ryszard Majer, Leonard Krawczyk i Anna Kaptacz. Nowy obiekt poświęcił Metropolita Częstochowski Arcybiskup Stanisław Nowak.W programie uroczystości znalazło się również wystąpienie Anny Kaptacz – prezesa Stowarzyszenia na temat historii Hospicjum Częstochowskiego oraz dr Mariusza Błasiaka – dyrektora Zespołu Opieki Paliatywnej o opiece paliatywnej. Na terenie ogrodu hospicyjnego odbyło się również symboliczne sadzenie cebulek żonkili, poprzez które zainaugurowano tegoroczną kampanię Pola Nadziei, służącą między innymi zbieraniu funduszy na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili częstochowscy dudziarze z orkiestry Pipes & Drums Czestochowa.Spełniający wszystkie standardy unijne, nowy oddział przeznaczony jest dla 7 pacjentów, którzy znajdą się pod całodobową opieką specjalistów z dziedziny opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Media na temat otwarcia:

TV NTL – Link do materiału telewizyjnego nr 1