Uroczyste rozpoczęcie Kampanii Pola Nadziei w Częstochowie

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie kampanii Pola Nadziei  i sadzenie cebulek żonkili, które odbędzie się:

2 października r o godz. 10.30 w Kłobucku w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Ks. Skorupki 46,
3 października o godz. 11.30 w Myszkowie w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Sikorskiego 20
4 października o godz. 11.00 w Częstochowie w Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45 a.

Sadzenie cebulek żonkili jest już wieloletnią tradycją rozpoczynającą Kampanię Pola Nadziei.
Jednocześnie zapraszamy w dniu 4 października 2012 r. o 11.00 w Częstochowie na wydarzenie związane z akcją Głosy dla Hospicjów (Voices for Hospices), jakim będzie występ Zespołu Pluszowy Miś ze Szkoły Podstawowej nr 19.
 Zespół Wokalny „Pluszowy Miś” rozpoczął swą działalność we wrześniu 1992 roku. Jest jedynym tego typu zespołem w Częstochowie. Ma swoje logo, kronikę, śpiewniki i strój. Założycielem zespołu i instruktorem jest mgr Elżbieta Poskart. Zespół działa w Zespole Szkół nr 15 w Częstochowie i zrzesza uczniów klas 1-6 Szkoły Podstawowej nr 19 i 2 uczennice Gimnazjum nr 19. Dzieci śpiewają piosenki harcersko-turystyczne, patriotyczne, kolędy i piosenki dziecięco-estradowe. W ciągu swej 20 letniej działalności zespół ma liczne osiągnięcia. Najważniejsze zdobyte w ubiegłym roku szkolnym to :

I miejsce w kategorii zespołów za piosenkę „Wędruj z nami” oraz czołowe miejsca solistów w Powiatowym Festiwalu Piosenki Marcowe Nutki

Wyróżnienie w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej Myszków 2011 za utwór „Szare Szeregi”

I miejsce W Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Europejskiej Euro-Music 2012za piosenkę „Felicita” III miejsce za piosenkę „Cicha woda” w Festiwalu „Kolorowy Mikrofon”. Każdego roku zespół bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu kolęd i Pastorałek. Dzieci często występują dla środowiska lokalnego i charytatywnie.