VIII Bal na rzecz Hospicjum Dziecięcego

Karnawał – czas zabawy, szaleństwa i świętowania. VIII Bal Karnawałowy, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, odbył się w ostatnich chwilach tego magicznego okresu. Na niezapomnianą noc zaprosiliśmy wszystkich 6 lutego, do Restauracji Astoria przy ulicy Krakowskiej 45. Zabawie przyświecał szczytny cel, bowiem dochód z wydarzenia został przeznaczony na Hospicjum Dziecięce w Częstochowie. W ten karnawałowy czas swoją obecnością zaszczycili nas goście specjalni – Emilia Krakowska i Michał Milowicz.

Lista gości na ten wyjątkowy wieczór zapełniła się błyskawicznie. Przybyli zarówno wieloletni przyjaciele i darczyńcy Hospicjum Częstochowskiego, jak i osoby, które na Balu zjawiły się po raz pierwszy. – Dziękujemy wszystkim za ogromne zainteresowanie VIII Balem Karnawałowym. To niezwykle budujące, że tak wiele osób pragnie wesprzeć podopiecznych Hospicjum Dziecięcego  – mówi Dagmara Jarosik, wiceprezes Hospicjum Dziecięcego. Z każdą kolejną edycją, coraz więcej osób pragnie dołączyć do listy gości i uczestniczyć w Balu Karnawałowym. Popularność, jaką cieszy się wydarzenie świadczy o tym, że los najmłodszych nie jest nam obojętny.

– To będzie niezapomniany wieczór pełen atrakcji – obiecał podczas uroczystego otwarcia Michał Milowicz, gość specjalny i prowadzący VIII Bal Karnawałowy. Na zgromadzonych czekało wyśmienite jedzenie, wspaniała muzyka i najlepsze towarzystwo. Goście mogli wysłuchać recitalu Michała Milowicza, bogatego we własne kompozycje oraz piosenki wiecznie żywego Elvisa Presleya. Podczas koncertu artysta wspomniał, że właśnie rozpoczął ćwierćwiecze pracy twórczej. Nutkę rywalizacji oraz duszę hazardzisty obudziły w przybyłych przygotowane atrakcje – blackjack i ruletka. Najlepszy gracz wzbogacił się o nowy rower, a każdy gość opuścił Bal z upominkiem.

Głównym punktem wieczoru była aukcja wartościowych przedmiotów na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. – Wszyscy tutaj zgromadzeni cieszymy się życiem, każda jego minuta jest dla nas wartościowa i wspaniała – tymi słowami rozpoczęła aukcję Emilia Krakowska, znana polska aktorka filmowa i teatralna. Na nowych właścicieli czekały dzieła, takie jak: obraz Tomasza Wojtyska „Klasycznie na rockowo”, akryl na płótnie Izabeli Kity „Koncert”, praca Jacka Pałuchy „Pieczenie jabłek”, olej na płótnie Bartosza Frączka „Infantka”, grafika Tomasza Sętowskiego „Zegarmistrz Światła”, fotografia autorstwa Dagmary Jarosik dla firmy Ulmani oraz prace Patrycji Reterskiej, 12-letniej podopiecznej Hospicjum Częstochowskiego. Fani sportu wylicytować mogli: koszulkę Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego, kurtkę Damiana Rajczyka oraz koszulkę z podpisami polskich szczypiornistów. Przedmiotem pożądania wszystkich kobiet na sali stały się złoty naszyjnik z diamentami przekazany przez Firmę Jubilerską Kurpios oraz pierścień Miss Polski 2015.

Przez cały wieczór, chętni mogli również wziąć udział w cichej licytacji, prowadzonej w holu Restauracji Astoria. W ten sposób na aukcję wystawione zostały: gra NBA Action z autografem Marcina Gortata, kalendarz z autografem Kamila Stocha, piłka do siatkówki plażowej z autografami zawodników Grand Slam Poland 2015 oraz obrazy Elwiry Nawrot, Aliny Drozd i Grzegorza Janusa.

Składamy najszczersze wyrazy wdzięczności firmom, artystom i sportowcom, za podarowanie przedmiotów na licytację. Dzięki nim nasz wieczór był naprawdę wyjątkowy, a darczyńcy chętnie brali udział w aukcji, wspierając tym samym potrzebujące maluchy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na VIII Bal Karnawałowy. Zaszczycając nas swoją obecnością realnie wpłynęliście Państwo, na poprawę jakości życia najmłodszych podopiecznych Hospicjum Częstochowskiego. Szczególnie dziękujemy gościom zaangażowanym w aukcję na rzecz potrzebujących dzieci. Gorąco gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Mamy nadzieję, że wylicytowane przedmioty, sprawią Państwu wiele przyjemności i radości oraz, że będą wspaniałą pamiątką tego karnawałowego wieczoru. Wraz z zakończeniem VIII Balu, kończymy okres karnawału. Niech pozytywna energia tego czasu, tkwi w Państwa sercach przez cały rok, objawiając się troską o drugiego człowieka. Do zobaczenia podczas IX edycji Balu Karnawałowego na rzecz Hospicjum Dziecięcego.

1 (152) 1 (1) 1 (5) 1 (27) 1 (33) 1 (41) 1 (48) 1 (56) 1 (177) 1 (277) 1 (314) 1 (320) 1 (339) 1 (349) 1 (360) 1 (377) 1 (438) 1 (454) 1 (467) 1 (495) 1 (497) SONY DSC SONY DSC

DSC_0692