Wakacje dla Dzieci Osieroconych

W tym roku, razem z naszymi podopiecznymi odwiedziliśmy piękny ośrodek edukacyjno–wypoczynkowy „Zatoka Uklei” w miejscowości Gawrych Ruda w województwie podlaskim w gminie Suwałki.
Ośrodek położony jest na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Przestrzeń ośrodka to aż cztery hektary lasu przylegającego bezpośrednio do jeziora Wigry. Na jego terenie dzieci mogły korzystać z boiska do koszykówki i piłki ręcznej, placu zabaw oraz plaży. Niewątpliwie największą atrakcją tego miejsca podczas upalnych dni była kąpiel w jeziorze oraz możliwość korzystania z rowerków wodnych i kajaków wraz z nauką pływania tymi sprzętami.
Podczas 10 dniowego pobytu byliśmy również na wycieczce w Klasztorze Kamedułów w miejscowości Wigry, który to jest pamiątkowym miejscem pobytu Jana Pawła II. Specjalną atrakcją był rejs po jeziorze Wigry. Dzieci miały okazję zobaczyć na czym polega śluzowanie – podczas rejsu Kanałem Augustowskim. Wycieczka wzdłuż wybrzeża ukazała augustowski klimat i wspaniałe widoki z wyrównaniem poziomu wód pomiędzy rzeką a kanałem. Zwiedzaliśmy również replikę bursztynowej komnaty , kompleks bunkrów i inne pozostałości po II wojnie światowej. Ponadto odwiedziliśmy park trampolin i Aquapark .
Wyjazd po raz kolejny zaliczamy do udanych. Uśmiech na twarzach dzieci jest bezcennym obrazkiem który zostanie nam w pamięci na długie lata, szczególnie że sam pobyt pozwolił na tak wiele potrzebnych – beztroskich chwil.
Wielkie podziękowania dla Biura turystycznego Ancora , które po raz kolejny miało w ofercie rewelacyjnie zorganizowany wypoczynek.