Wigilia pacjentów na oddziale stacjonarnym

Wigilijna noc to czas wyjątkowy – nikt nie może spędzić go w samotności. To wieczór, kiedy wszystko zwalnia, a my w domowym cieple możemy spokojnie cieszyć się obecnością bliskich. 24 grudnia w siedzibie Hospicjum Częstochowskiego przy ulicy Krakowskiej 45a, nasi pacjenci z oddziału stacjonarnego również zasiedli do wieczerzy, by wspólnie przeżywać cud Narodzenia Bożego.

Wieczerzę przygotowaliśmy z wielką starannością, aby jak najbardziej przypominała pacjentom tę z ich rodzinnych domów. Rozpoczęto ją zatem od modlitwy i wzajemnych życzeń przy opłatku. To bardzo wzruszający moment, gdyż pacjenci przekazują sobie wówczas wiele wsparcia i zrozumienia.

Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw, a wyjątkowość kolacji podkreślały świece na stole oraz świątecznie ozdobione pokoje hospicyjne. Rozmowy toczone podczas wieczerzy oraz serdeczność zgromadzonych gości wprowadziła wszystkich w niezwykły i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Wigilijna noc upłynęła bardzo spokojnie, w domowej atmosferze wypełnionej miłością. Życzymy, aby magia Świąt Bożego Narodzenia napełniła Wasze serca nadzieją i spokojem, a każdy kolejny dzień niech będzie pozbawiony problemów i trosk.